Dalies:

Latvijas pārstāvniecības ārzemēs atsāk konsulāro palīdzību klātienē

Latvijas pārstāvniecības ārzemēs atsāk konsulāro palīdzību klātienē
LETA/Ieva Lūka
  • 12. May. 2020

No 12.maija Latvijas pārstāvniecības ārzemēs varēs sniegt konsulāro palīdzību klātienē, ievērojot virkni piesardzības pasākumu, paredz ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) rīkojums.

Tāpat kā iepriekš, vēstniecības turpinās sniegt konsulāro palīdzību pilnā apmērā, klātienes saziņas veidus iespēju robežās aizstājot ar neklātienes saziņu gadījumos, ja tas nesamazina sniegtās palīdzības apjomu.

Kā portālam latviesi.com norāda Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, konsulārā palīdzība ir sniegta un nodrošināta visu ārkārtējās situācijas laiku, un lielākoties klātbūtne nav bijusi izšķirīga. Vienlaikus klātienes pakalpojumi tiek vienoti atjaunoti ar šonedēļu, ievērojot visus piesardzības pasākumus un sociālo distancēšanos. Beķeris brīdina, ka šī iemesla dēļ var veidoties garāks pieraksts nekā ierasts, jo jānodrošina cilvēku savstarpēja nesatikšanās.

Lasītākās ziņas

Sniedzot konsulāro palīdzību klātienē, darbiniekam būs jāizmanto visi individuālās aizsardzības līdzekļi, turklāt tas iespēju robežās būs jādara arī konsulārās palīdzības saņēmējam. Komunikāciju atļauts veikt vienīgi tajās apmeklētāju pieņemšanas telpās, kurā darbinieka darba vieta ir atdalīta ar stiklu. Tāpat jānodrošina, ka tiek ievēroti rezidences valstī noteiktie distancēšanās nosacījumi.

Savukārt, ja rezidences valstī ir spēkā tādi epidemioloģiskās drošības pasākumi, kas ierobežo pakalpojumu sniegšanu klātienē vai personu pārvietošanos, vai arī ir pamats uzskatīt, ka situācija valstī liedz sniegt klātienes pakalpojumus, neapdraudot darbiniekus, pārstāvniecības vadītājs var lemt turpināt sniegt konsultācijas tikai attālināti.

Tā kā rīkojums par konsultāciju atsākšanu klātienē stājas spēkā tikai šodien, Ārlietu ministrijai vēl nav informācijas, vai ir kādas pārstāvniecības, kuras kādu apsvērumu dēļ vēl nevar vērt durvis apmeklētājiem.

"Situācija joprojām nemitīgi attīstās. Tādēļ aicinām sekot pārstāvniecību mājaslapām, tai skaitā Facebook lapām un sociālajiem tīkliem. Vienlaikus ir svarīgi pieminēt - pases, kurām ārkārtējās situācijas laikā beidzas derīguma termiņš, ir izmantojamas vēl 2 mēnešus pēc ārkārtējās situācijas beigām," norāda Beķeris.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti