Dalies:

Latvijas pārstāvji piedalījās Karlskrūnas literatūras festivālā Zviedrijā "Grāmata un jūra"

Latvijas pārstāvji piedalījās Karlskrūnas literatūras festivālā Zviedrijā "Grāmata un jūra"
  • 14. May. 2018

Atzīmējot Latvijas simtgadi, Latvijas pārstāvji piedalījās Karlskrūnas literatūras festivālā Zviedrijā "Grāmata un jūra" (Bok och hav), kas notika no 10. līdz 13. maijam.

Festivāla goda viesu statusā bija valstis, kuras šogad atzīmē savas dibināšanas 100. gada dienu – Latvija, Lietuva, Igaunija un Islande. Latviju festivālā pārstāveja rakstniece Inga Ābele un Zviedrijā dzīvojošais dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs. 

Festivāla atklāšanas ceremonijā uzrunājot klātesošos Karlskrūnas Fredrika baznīcā vēstnieks Marģers Krams izcēla latviešu literatūras bagātību un nozīmi. Viņš norādīja uz Latvijas un Zviedrijas ciešajām divpusējām saitēm un izteica prieku par literāro darbu tulkojumiem, kas ļauj iepazīt abu tautu kultūras vērtības. 

Festivāls turpinājās līdz svētdienai, tā ietvaros bija paredzēti vairāki pasākumi ar Latvijas viesu dalību – tikšanās ar autoriem, lasījumi, diskusijas, radošās darbnīcas un literāri muzikāli sarīkojumi. Festivāla pasākumi ibija daudzpusīgi un plaši apmeklēti un piesaistīja plašu dažādu paaudžu dalībnieku loku. 

Latvijas pārstāvju dalība festivālā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti