Dalies:

Latvijas Okupācijas muzeja vārds izskan Baltijas Studiju veicināšanas apvienības konferencē Stanforda universitātē ASV

Latvijas Okupācijas muzeja vārds izskan Baltijas Studiju veicināšanas apvienības konferencē Stanforda universitātē ASV
  • 07. Jun. 2018

No 1. līdz 3. jūnijam Stanforda universitātē ASV notika Baltijas Studiju veicināšanas apvienības (Association for the Advancement of Baltic Studies, AABS) 2018. gada konference. Konference risinājās Baltijas valstu simtgades un AABS piecdesmitgades zīmē. 124 sesijās vairāki simti dalībnieku sniedza akadēmiskus ziņojumus un piedalījās diskusijās, kas iedalītas 15 saturiskos blokos.

Konferences dalībnieku vidū bija četri Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki, kuri tādejādi ienesa Muzeja vārdu starptautiskajā zinātniskajā apritē.

 

Konferences pirmo akadēmisko sesiju par Baltijas mutvārdu vēstures projektiem organizēja un vadīja Muzeja Audiovizuālās krātuves vadītāja Lelde Neimane; tajā referēja krātuves darbiniece Evita Feldentāle. Muzeja Audiviovizuālā krātuve jau vairākus gadus sadarbojas ar Stanforda universitātes bibliotēku Muzeja vairāk nekā 2000 video liecību digitalizēšanas un saglabāšanas projektā.
 
46. sesijā par atmiņu kultūru un okupāciju piemiņu referēja Uldis Neiburgs -- par Salaspils nometnes un memoriāla vēsturi, atmiņu un politiku un Valters Nollendorfs -- par Muzeja jaunās pastāvīgās ekspozīcijas koncepciju, plānošanu un stāstu. Muzejs bija līdzdalībnieks Salaspils memoriāla jaunās ekspozīcijas veidošanas projektā, kura kurators bija U. Neiburgs. Jauno ekspozīciju atklāja 7. februārī, piedaloties Muzeja vadībai. Savukārt Muzeja jaunā ekspozīcija iegājusi plānošanas beigu un īstenošanas sākuma posmā, šovasar beidzot sākoties Muzeja Nākotnes Nama celtniecībai.
 
46. sesijā, paneļdiskusijā par AABS vēsturi piedalījās un atmiņās dalījās Valters Nollendorfs. Nollendorfam ir gara institucionālā atmiņa, jo viņš bijis daudzos AABS amatos, tostarp kā prezidents, akadēmiskais eksekutīvdirektors un Baltijas biroja vadītājs.

 

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti