Dalies:

Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīciju apskates laiki Dziesmu svētku periodā

Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīciju apskates laiki Dziesmu svētku periodā
  • 22. Jun. 2018

Visas pasaules latviešiem pulcējoties Rīgā Dziesmusvētku laikā var iznākt brīdis laika ienākt arī Latvijas Okupācijas muzejā — Raiņa bulvārī 7. Būsiet laipni gaidīti!

Muzejs ir atvērts katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Tomēr 27. jūnijā muzejs strādās tikai līdz plkst. 16.00. Iemesls — muzeja 25 darba gadu jubilejas svinības. Šoreiz svētku sarīkojumu noturēsim Melngalvju namā, kas ir dažus soļus no Latvijas Okupācijas muzeja pastāvīgās ēkas Latviešu strēlnieku laukumā. To šovasar sāk rekonstruēt. Svinības sāksies plkst. 17.00. Aicināti visi muzeja atbalstītāji, kas finansiāli vai ar citādu atbalstu veicinājuši Okupācijas muzeja darbību.

Īpašs notikums būs arī 4. jūlijā. Kopā ar muzeja vadību un ekspozīcijas veidotājiem plkst. 14.00 varēs apskatīt jaunās ekspozīcijas maketu. Dalība sarīkojumā par ziedojumu muzeja jaunajai ekspozīcijai.

Lasītākās ziņas valstī

Kā aizvien Okupācijas muzeja ekspozīcija stāsta par komunistiskās Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas nodevību pret 1918. gadā dibināto suverēno Latvijas valsti un trim okupācijām, kas noveda Latvijas tautu pie fiziskas un garīgas izdzīvošanas robežas. Tomēr svarīga vēstījuma daļa ir Latvijas spēja atdzimt, pateicoties cilvēkiem, kas saglabāja neatkarības ideju.

Muzeja ekspozīciju var apskatīt individuāli vai arī pieteikt privātu ekskursiju ar gidu. Taču notiek arī ekskursijas ar gidu angļu valodā, uz kurām iepriekš nevajag pieteikties — katru dienu plkst. 12.00 un 16.00. Dziesmusvētku laiku — no 25. jūnija līdz 8. jūlijam — muzejs dāvinās saviem apmeklētājiem ekskursiju latviešu valodā. Tā notiks plkst. 14.00 un par to
nevajadzēs maksāt.

Muzeja pagrabstāvā atrodas izstāde “1940 - 1950. Desmitgades portrets”, bet foajē – stends ar mēneša priekšmetu — ziedu vainaga lentu, ko 1987. gadā 14. jūnijā pie Brīvības pieminekļa nolika nevardarbīgās pretošanās grupa “Helsinki 86”.

Ceļā uz ekspozīciju — pirmajā stāvā pie kāpnēm — var aplūkot “Pieminekļa Brīvībai” metu. Šoruden šādu pieminekli uzstādīs Beļģijas pilsētā Zedelgemā. Tas veltīts brīvības idejai un vairāk nekā 11 000 latviešu leģionāriem, kas angļu gūstā Zedelgemā pavadīja pirmo pēckara ziemu. Muzejs pieminekļa celtniecībai joprojām vāc ziedojumus. Ziedotāji, kas piemineklim devuši vismaz 100 eiro, dāvanā saņem pieminekļa autora, tēlnieka Kristapa Gulbja, veidotu piespraudi — bronzas bitīti. Ziedojumus pieņem muzeja birojā, pie muzeja pārstāvjiem pasaulē vai arī muzeja interneta vietnē www.omf.lv caur PayPal.

Otrajā stāvā Raiņa bulvārī 7 atrodas labs grāmatu veikals.

Latvijas Okupācijas muzejs ir viens no dalībniekiem Latvijas muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts”, kas atrodas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32.

Okupācijas muzeja vēsturnieks Dāvis Pumpuriņš ir veidojis divas izstādes daļas: “Aizliegtā valsts. Okupētā Latvija Otrajā pasaules karā (1940–1945)” un “Aizlauztā Latvija. Staļina laiks (1945–1953)”. Izstādē iekļauta arī īsfilma ar 10 aculiecinieku atmiņu stāstiem no Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuves.

Izstāde “Latvijas gadsimts” atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 līdz 17.00, bet otrdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00.

Otra nozīmīga muzeja izstāde atrodas bijušajā čekas mājā, tā sauktajā “Stūra mājā” Rīgā Brīvības ielā 61. Tur katru dienu notiek gidu vadītas ekskursijas pa čekas pagrabiem. Biļetes var iegādāties www.bilesuserviss.lv vai izstādes kasē. Daļa izstādes ir apskatāma bez maksas.

Vairāk ziņas meklējiet www.omf.lv
www.bilesuserviss.lv/lat/promoters-and-salespoints/norisesvietas/stura-maja-brivibas-iela-61-3667/

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti