Dalies:

Latviešu notikumi pasaulē - vienotā kalendārā

Latviešu notikumi pasaulē - vienotā kalendārā
Foto: LI
  • 03. Mar. 2020

Latvijas Institūts kalendāru-platformu “Ar Latvijas vārdu pasaulē”/ “Latvian Events abroad” nodod tālākai attīstībai lielākajam diasporas ziņu portālam ar visaugstāko uzticības kredītu - Latviesi.com.

Divu gadu garumā kalendārs piedzīvojis veiksmīgu izmēģinājuma laiku, kurā īstenoti pilotprojekti - “Latvija svin 100” un “Svinam svētkus kopā visā pasaulē” ( Ziemassvētku periodā). Platforma tika integrēta Latvia.eu, Ārlietu ministrijas, LV 100  un citās vietnēs. Turpmāk par platformas attīstību atbildēs portāls Latviesi.com.

Tā mērķis, apkopojot un atspoguļojot pasākumu norisi, veicināt cittautiešu, Latvijas draugu un sadarbības partneru saliedētību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Pilotprojektu laikā tika apkopoti pārsvarā kultūras notikumi, par kuriem plaša interese bijusi no lietotājiem visā pasaulē, visvairāk no Vācijas, Lielbritānijas, ASV, Indijas, Igaunijas un Šveices.

Lasītākās ziņas

“Šis ir nākamais solis, lai turpinātu attīstīt jau daudzus gadus iesākto darbu pie vienotas notikumu datubāzes, kas būs pieejama ne tikai Latviesi.com, bet automātiski atjaunosies arī dauzās organizāciju un sadarbības partneru mājas lapās visā pasaulē, kā arī tiks tulkota angliski un automātiski atjaunosies portālā www.latvia.eu,” saka Latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš.

“Veiksmīga ekonomikas, kultūras un politikas sasniegumu mijiedarbība ir pamatnosacījums Latvijas atpazīstamībai. Latvijas Institūta un Latviesi.com sadarbība  nodrošinās kvalitatīvu informācijas telpu “Ar Latvijas vārdu pasaulē” kopīgai starpnozaru plānošanai un publicitātei,” norāda Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane-Moora. 

Latvijas Institūts un Latviesi.com 2020. gadā apņemas piesaistīt vairāk sadarbības partneru un arī papildu finansējumu, lai platformu attīstītu un popularizētu ārpus Latvijas. Attīstot datu apmaiņu, sarīkojumu rīkotāji būs droši, ka, izveidojot savienojumu ar Latviesi.com vai pievienojot notikumu, viņa plānotie sarīkojumi vienmēr būs pieejami kopīgajā datubāzē. Tiekā tiks sagrupēti pēc norises specifikas, valsts un citiem filtriem atbilstoši laika zonai, kurā atrodas vietnes apmeklētājs.

Partneriem būs dažādas iespējas pievienot savu sarīkojumu vienotajai diasporas datubāzei, piemēram, reģistrējoties un pievienojot notikumu caur Latviesi.com vai Kurpes.lv sistēmu, savukārt pasākumi, kas ievadīti Facebook.com, pēc attiecīgajiem filtriem var tikt automātiski iekļauti platformā. 

Visu nozaru pasākumu organizatori tiek aicināti pievienoties jau esošajiem partneriem, kas savā mājas lapā ir integrējuši vienoto diasporas notikumu kalendāru un reģistrējušies kā pasākumu rīkotāji. Lai reģistrētos, nav nepieciešams būt uzņēmumam vai biedrībai. To iespējams darīt arī individuāli - populārās, klasiskās mūzikas pārstāvji, to menedžments, sportisti, zinātnieki, kas sniedz vieslekcijas ārpus Latvijas u.c. Lai reģistrētos un ievietotu pasākumu, kas atomātiski parādīsies latvia.eu, latviesi.com, ĀM, LV 100 un citās partneru lapās, spiediet šeit.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti