Dalies:

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienas svinības Itālijā

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienas svinības Itālijā
Itālijas un itāļu Šveices Latviešu biedrība ALISI
  • 26. Apr. 2019

Itālijas un itāļu Šveices Latviešu biedrība ALISI Latvijas Republikas un Latvijas vēstniecības Itālijā atbalstīta jau piekto reizi organizē nedēļas nogales ģimeņu nometni ar mērķi stiprināt latvisko identitāti un piederību, veicināt latviešu valodas apguvi Itālijā dzīvojošo latviešu – itāļu ģimeņu vidū, piedāvājot pasākuma dalībniekiem bagātīgu programmu latviešu valodas, tradīciju, kultūras un vēstures apguvei, un atzīmējot Latvijas jaunās simtgades pirmos Baltā galdauta svētkus.

Biedrība ALISI darbojas kopš 2014.gada, un tās organizētās aktivitātes pulcē un aizrauj arvien vairāk Itālijā dzīvojošos latviešus. Līdz šim galvenās aktivitātes vienmēr norisinājušās Itālijas ziemeļos, taču decembrī notikušais Milānas latviešu skolas un Romas latviešu skolas sadarbības projekts Piparkūku nometne 2018 apliecināja, ka arī tālāk uz dienvidiem mītošie latvieši ir aktīvi un vēlas iesaistīties latviešu kultūru un tradīcijas stiprinošos pasākumos.

Tādēļ 3.-5.maijā nometne notiks Itālijas centrā – Toskānā, netālu no Florences , Baņjo a Ripoli senā konventa Convento del Incontro teritorijā, iesaistot latviešu dzīvē jau aktīvos un jaunus dalībniekus, kā arī parādot latviešu tradīcijas un informējot par vēstures notikumiem līdz šim vēl nesasniegto latviešu auditoriju Itālijā.

Lasītākās ziņas valstī

Nometnei jau pieteikušies teju 70 dalībnieku, ģeogrāfiski aptverot Itālijas latviešus no Romas līdz Pjemontei, kā arī viesus no Latvijas un Luksemburgas.

Trīs dienās dalībniekiem būs iespēja piedalīties plašā programmas piedāvājumā – latviešu valodas, vēstures un rokdarbu nodarbības gan bērniem gan pieaugušajiem vadīs Rīgas Juglas vidusskolas skolotājas, lielajiem tiks piedāvāta Latvijas simtgades filma Homo Novus , savukārt, bērniem - animācijas filma Jēkabs, mimmi un runājošie suņi.

Filmu skatīšanās tiks pavadīta ar interaktīvu literatūras un vēstures apguves nodarbību, iekļaujot arī virtuālu ceļojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumos. Folkloras, mūzikas, sporta un gastronomiskās aktivitātes vadīs ALISI biedri.

Dziesmas un dejas, kopīgas pastaigas, sportošana un sarunas par latviešu skolu un biedrības attīstību un sadarbību Milānā, Boloņā un Romā – tas viss gaidāms intensīvajā nedēļas nogalē.

Noslēguma pasākums - Baltā galdauta svētki notiks 5. maijā plkst. 15.00.
Tajā latviešu mūziku dziedās Itālijas latviešu koris Saule diriģentes Ilzes Atardo vadībā, ar latviešu literatūras tulkojumiem un ieskatu Latvijas vēsturē itāļu valodā uzstāsies tulkotājs un blogeris Paolo Pantaleo. Būs arī nometnes laikā tapušo darbu izstāde un talantīgās desmitgadīgās mākslinieces Sofijas Pastorello mākslas darbu prezentācija. Pēc koncerta paredzēta dalībnieku un viesu kopīga mielošanās ar latviešu ēdienu meistardarbnīcās tapušajiem kārumiem.

Uz noslēguma pasākumu aicinām arī apkārtnē dzīvojošos itāļu draugus un citus interesentus, lai veicinātu Latvijas tēla atpazīstamību un aicinātu iepazīties ar Latvijas vēstures notikumiem un kultūras bagātību. Aicinām arī ikvienu latvieti, kas šajā dienā ir Florences tuvumā un vēlas sajust Latvijas svētkus klātienē.

Vairāk informācijas par pasākumu.


Informāciju sagatavoja: Ilze Atardo , ALISI vicepriekšsēde un projekta vadītāja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti