Dalies:

Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Vāciju

Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Vāciju
LETA/Evija Trifanova
  • 24. Feb. 2020

Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Vāciju, kur Hannoveres Valsts teātrī izrādīs Ādolfa Adāna baletu "Korsārs" un Jura Karlsona baletu "Karlsons lido…". Abu iestudējumu horeogrāfiju veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

"Iestudējumi, ar kuriem viesosimies Hannoverē, ir atšķirīgi: Korsārs ir lielais klasiskais balets, Karlsons lido… - mūsdienīgāks iestudējums. Bet abiem ir arī kas vienojošs - šie uzvedumi ir atraktīvi, dzīvespriecīgi un jautri," uzvedumus raksturo horeogrāfs Aivars Leimanis, "Baletu "Korsārs" raksturo daudzi sarežģīti pas de deux, grupu un solo dejas, kā arī spilgti tēli un dinamika - publikai nebūs garlaicīgi ne mirkli. Šis balets lieliski ļauj parādīt mūsu baleta trupas meistarību. Savukārt baletu "Karlsons lido..." esmu iestudējis tā, lai tas būtu interesants gan bērniem, gan vecākiem."

No 26. līdz 29. februārim notiks Ādolfa Adāna baleta "Korsārs" viesizrādes, kuru muzikālo pavadījumu spēlēs Lejassaksijas Valsts orķestris Hannoverē Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Galvenās lomas baletā "Korsārs" viesizrādēs interpretēs Elza Leimane, Annija Kopštāle, Baiba Kokina, Jolanta Lubēja, Raimonds Martinovs, Arturs Sokolovs, Viktors Seiko, Avetiks Karaptejans. Latvijas Nacionālajā baletā "Korsāra" pirmizrāde notika 2003. gadā. "Korsāra" viesizrādes notikušas Francijā, Spānijā, Portugālē, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā un Maskavā. Horeogrāfs Aivars Leimanis baletu "Korsārs" ar panākumiem iestudējis arī Horvātijā un Slovēnijā.

Lasītākās ziņas valstī

No 29. februāra līdz 1. martam jaunos skatītājus priecēs Jura Karlsona baleta "Karlsons lido…" viesizrādes. Pēc Astridas Lindgrēnes populāro grāmatu motīviem tapušais balets visai ģimenei saņēmis Lielo Mūzikas balvu 2013 kategorijā Gada uzvedums un jau vairāku sezonu garumā gūst skatītāju atsaucību. Hannoverē titullomu dejos Andris Pudāns un Aleksandrs Osadčijs, Brālīša lomā - Vanda Visnape-Trocjuka.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti