Dalies:

Latvijas Medicīnas Fonda stipendiāti 2019. gadā

Latvijas Medicīnas Fonda stipendiāti 2019. gadā
  • 22. May. 2019

Latvijas Medicīnas Fonda (LMF) Zariņu studiju ceļojuma stipendijas 2019. gadā saņems pieci Latvijas jaunie medicīnas speciālisti.

RSU rezidente Austra Breikša apmācībai Ķelnes universitātē, kur apgūs jaunas metodes, ko izmanto patologs; traumatologs ortopēds Sergejs Zadorožnijs, lai papildinātu zināšanas pie prof. Russell F Windsor, Weil-Cornel Ņujorkā, ASV; rezidents mutes, sejas un žokļu ķirurģijā Mārtiņš Lauskis 1,5 mēnešus stažēsies pie Dr. Flores un Dr. Poor, Monterrey, Mexico; Kristaps Krafte apgūs jaunu inovatīvu metodi insulta pacientu rehabilitācijai, lietojot IT programmu St.Thomas slimnīcā Londonā, un LU 6. kursa medicīnas studente Katrīna Bandere dosies apmācībā uz ASV pie prof. Harry V.Vintera neiropatoloģijā un molekulārajā patoloģijā. LMF Studentu Stipendiju (Premedical Student Scholarship) šogad saņems Ailita Eddy un Kaija Staško no ASV mācībām P. Stradiņa KUS.

Kopējais LMF atbalsts stipendiātiem šajā gadā ir vairāk nekā 27 000 USD. Stipendijas tiksmpasniegtas 6. jūnijā plkst. 15.00 P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā svinīgā sarīkojumā, kas veltīts Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa 30 gadu jubilejai. Stipendijas pasniegs Latvijas Medicīnas Fonda valde – Valdis Zatlers, Aleksandrs Kalniņš un Dainis Krieviņš. Sarīkojumā piedalīsies arī Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa organizatori un LMF dibinātāji prof. Bertrams Zariņš un prof. Kristaps Zariņš no ASV.

Lasītākās ziņas

Latvijas Medicīnas Fonds ir dibināts 1990. gadā ASV kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Tā dibināšana bija kā atbalss pirmajam ārstu kongresam. Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu http://latvianmedicalfoundation.org/


Autors: Kamena Kaidaka, LĀZA biroja vadītāja Latvijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti