Dalies:

Latvijas mākslinieks - NBA zvaigzne

Latvijas mākslinieks - NBA zvaigzne
V.Lakšes personīgais arhīvs
  • 06. Feb. 2020

Mākslinieks Vladislavs Lakše ar savu talantu izpelnījies atzinību Ziemeļamerikā, kur pērn noslēdza divu gadu sadarbības līgumu ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienību Toronto "Raptors". Kopš astoņu gadu vecuma Vladislavs trenējās basketbolā un, gluži kā visiem jaunajiem puikām, viņam bija sapnis par NBA, bet piepildīt to ļāva mākslinieka enerģiskie un fascinējošie zīmējumi, portālā LSM.LV ziņo LTV raidījums “Sporta Studija”.

Vladislavs neslēpj, ka darbs ir ļoti grūts. Dažkārt darbadiena sākas desmitos no rīta un zīmējums tiek pabeigts ap četriem naktī. Viens no pirmajiem "Raptors" uzdevumiem viņam bija komandas spēļu biļešu dizaina izveidošana. "Raptors" iepatikās Vladislava zīmējumu skarbais un tehniskais stils. 

Lasītākās ziņas

Pie sadarbības NBA līmenī palīdzēja tikt internets – savus darbus Vladislavs publicē sociālajos medijos.

Vladislavs netiecas pēc publicitātes un citē savu skolotāju, ka māksliniekam nav obligāti runāt - lai māksla runā par viņu. Lakše pēdējā laikā zīmē uz planšetes, kas ļauj jebkurā laikā arī kaut ko izdzēst, taču šo iespēju viņš izmanto reti. "Tāpēc, ka es "oldskūla" mākslinieks," viņš paskaidro.

Mamma Vladislavam esot teikusi, ka viņa pirmie zīmējumi tapuši jau divu gadu vecumā. To gan mākslinieks neatceras, bet paskaidro, ka zīmē, kopš sevi atceras. "Tas ir galvenais izpausmes veids," viņš piebilda.

Zīmētprasme Vladislavam esot no tēva – viņš atceras, ka tētis ļoti labi zīmējis, taču vecāki silti ieteikuši studēt ekonomikas fakultātē, nevis mākslas akadēmijā. Lakše atzīst, ka māksla viņam ir sirdī un ļauj turpināt tēva apslāpēto sapni. Basketbols pēc VEF sporta skolas beigšanas Vladislavam palika otrajā plānā - viņš studēja Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguva maģistra grādu. 

Paralēli sadarbībai ar "Raptors" Lakše zīmē arī vairākiem Ziemeļamerikā populāriem medijiem – "Bleacher Report", "NBC Sports", ESPN un citiem. Viņa jaunākais darbs ar mūžībā aizgājušo Kobi Braientu izpelnījies vairāk nekā 140 tūkstošu "Instagram" lietotāju atzinību.

Šo bildi redzēsim arī NBA Zvaigžņu spēlē. Vladislavs pastāstīja, ka pēc Braienta nāves juties ļoti smagi, bet zīmējums sniedza atvieglojumu. 

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti