Dalies:

Latvijas literatūras kampaņa #iamintrovert populāra Londonas grāmatu tirgū

Latvijas literatūras kampaņa #iamintrovert populāra Londonas grāmatu tirgū
  • 17. Apr. 2018

No 10. līdz 12. aprīlim notika ikgadējais Londonas Grāmatu tirgus, kur šoreiz īpaši tika izceltas Baltijas valstis. Latvija, Lietuva un Igaunija šogad tika nozīmētas kā tirgus fokusa valstis, sniedzot Lielbritānijas iedzīvotājiem un tirgus apmeklētājiem unikālu iespēju iepazīties ar Baltijas valstu literatūru. Londonas grāmatu tirgus viesu uzmanību īpaši piesaistīja Latvijas literatūras kampaņa #iamintrovert, ar kuras palīdzību Latvijas stendā nepārtraukti rosījās desmitiem cilvēku, kuri vēlējās uzzināt vairāk par latviešu autoriem un izdevējiem.

Londonas Grāmatu tirgus ietvaros notika vairāki pasākumi ar atzītu latviešu rakstnieku, dzejnieku, ilustratoru un mākslinieku dalību. Šīs nedēļas laikā tika kultivēti jauni kontakti un noslēgtas sadarbības ar aģentiem un izdevniecībām, tādējādi stiprinot Baltijas valstu pozīcijas Eiropas un pasaules literatūras tirgos. Nozīmīgā kārtā Londonas Grāmatu tirgus Izcilības balvu kategorijā Gada labākā bibliotēka saņēma Latvijas Nacionālā Bibliotēka, kuru Londonā pārstāvēja direktors Andris Vilks. Savukārt balvu kategorijā Baltijas valstu pieaugušo literatūras izdevējs saņēma Dienas Grāmata, bet kategorijā Baltijas valstu mācību grāmatu izdevējs balvu saņēma Zvaigzne ABC.

Tāpat Londonas Grāmatu tirgus ietvaros notika LR Kultūras ministres Daces Melbārdes vizīte Londonā. Ministre atzinīgi novērtēja pasākuma pienesumu Latvijas kultūras diplomātijas stiprināšanā un Baltijas valstu literatūras atpazīstamības veicināšanā. Londonas Grāmatu tirgus bija nozīmīga Latvijas simtgades programmas daļa ar paliekošu pienesumu Latvijas starptautiskā tēla spodrināšanā.

Lasītākās ziņas valstī

Londonas Grāmatu tirgus programma turpinās visu atlikušo gadu ar apjomīgu pavadošo pasākumu skaitu.

Vairāk informācijas par Latvijas literatūras pasākumiem un aktualitātēm: http://www.latvianliterature.lv/en/news

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti