Dalies:

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas delegācija viesojas Latviešu kultūras centrā Bērzaine, Freiburgā

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas delegācija viesojas  Latviešu kultūras centrā Bērzaine, Freiburgā
  • 12. Jul. 2019

Jūlija sākumā Latviešu kultūras centrs Bērzaine sagaidīja mīļus ciemiņus no Latvijas - Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas delegāciju – 30 ģimenes ārstus no dažādiem Latvijas novadiem, kas devās pieredzes apmaiņas braucienā pie vācu kolēģiem. 

Bērzainē notika seminārs, kuru vadīja dr. Līga Kozlovska – Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente un Rīgas Stradiņa universitātes rezidentūras programas vadītāja ģimenes medicīnas specialitātē. Semināra dalībnieki iepazina Vācijas primārās veselības aprūpes sistēmas darbu, kā arī uzklausīja dr. Māras Melderes iespaidus, kura rezidentūras programmu ir apguvusi Vācijā. Semināra dalībnieki apmeklēja vācu ģimenes ārstu prakses vietas Todtnau pilsētā un interesantā domu apmaiņā iepazinās ar kolēģu Martin Honeck, Kerstin Schmiederer un Thomas Honeck pieredzi un zināšanām. 

Galvenais secinājums - ģimenes ārsti strādā līdzīgi abās valstīs. Viņu pienākumi un kompetence būtiski neatšķiras, taču atšķirīgs ir finansējums, aprīkojums, komandas lielums un līdz ar to arī iespējas sniegt pilnvērtīgu palīdzību saviem pacientiem. Latvijas valstij ir būtiski jāpalielina finansējums primārajai veselības aprūpei. 

Lasītākās ziņas valstī

Bērzaines saimnieki Inese un Āris Aveni Latvijas viesus iepazīstināja ar latviešu centra vēsturi un apkārtni. 

Balvā par ražīgu darbu asociācijas pārstāvjiem nama saimnieku vadībā bija iespēja aizbraukt ekskursijās gan pa Dienvidvāciju, gan Franciju. Tika apskatīta Vācijas saulainākā un zaļākā pilsēta Freiburga. Turpat netālu atrodas Badkrocingena (Bad Krozingen) - šīs pilsētas goda pilsones Zentas Mauriņas pēdējā dzīves vieta. 

Asociācijas pārstāvji varēja izbaudīt elpu aizraujošu braucienu pāri egļu galotnēm ar bānīti Schauinsland kalnā, Todtnauberg ūdenskritumu un apkārtnes augstāko kalnu Fedbergu. Neaizmirstams bija Švarcvaldes skaistums - kalnu kūrortpilsētiņa Titisee, vācu dzegužpulksteņu iela, pulksteņu muzejs Furtvangenā, Tribergas ūdenskritumi un pasaules lielākais dzegužpulkstenis Tribergā. 

Ceļā uz Elzasu Francijā tika apskatīti Kaiserstuhl kalni, Švarcvaldes vīna darītavas, Elzasas vīna ceļš un mazās viduslaiku pasaku pilsētiņas Rikvīra (Riquewihr), Ribevila (Ribeauvillé) un Kolmāra (Colmar)

Ģimenes ārsti teic, ka šīs Bērzainē ir bijušas vērtīgas un neaizmirstamas dienas, īpaši šī mazās Latvijas sajūta, atgriežoties Bērzainē pēc brauciena pa svešām vietām - par to īpašs paldies gidei Laurai Pelšei un visai Bērzaines komandai!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti