Dalies:

"Latvijas karoga ceļš" Olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā

"Latvijas karoga ceļš" Olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā
  • 07. Feb. 2018

No 9. līdz 25. februārim Phjončhanā, Dienvidkorejā notiks XXIII Ziemas Olimpiskās spēles, kur Latviju pārstāvēs 34 sportisti. Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas Olimpiskās bobsleja izlases pieredzējušākais sportists Daumants Dreiškens.

Latvijas Olimpiskās komandas prezentācijas pasākumā “Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā” piedalījās arī Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš delegācijas vadītājam Žoržam Tikmeram pasniedza Latvijas valsts simtgades karogu kā valsts piederības simbolu.

"Man ir patiess gandarījums, ka Latvijas Phjončhanas ziemas Olimpiskajām spēlēm ir sagatavojusi spēcīgu Olimpisko sastāvu, kas pārstāvēl Latvijas sarkanbaltsarkano karogu. Patiesi izcili panākumi nevienā jomā, arī ne sportā, nav sasniedzami tikai ar talantu, bet izcilības pamatā ir neatlaidīgas ikdienas darbs, mērķtiecība un sevis pārvarēšana. Mēs visi turēsim par jums īkšķus", pasākumā apliecināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Īpaši austs Latvijas karogs un vēstījumu grāmata, kas līdz valsts simtgadei apceļo tautiešus pasaulē, veiksmīgi nogādāts Dienvidkorejā, kur atradīsies olimpiskā ciemata Latvijas birojs. Zināms, ka olimpiādes laikā vairākiem mūsu delegācijas pārstāvjiem gaidāmas dzimšanas dienas, un tās priecīgā pulkā tiks sagaidītas olimpiskajā ciematā pie karoga.

Latvijas simtgades karogs kopš 2016. gada nogales godināts un ap sevi pulcējis Latvijas cilvēkus vairāk nekā 50 sirsnīgos pasākumos trīs kontinentos. Vēstījumu grāmatā ikviens, kurš izjūt piederību Latvijai, tiek aicināts ierakstīt vēlējumu valstij simtgadē. Karoga ceļojums ir sirsnīga, kopīgi veidota dāvana Latvijas valstij un vienlaikus stāsts, ko nodot nākamajām paaudzēm.

Vēlam izturību un sportiskos panākumus mūsu olimpiešiem!

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti