Dalies:

Latvijas karoga ceļa pietura Sanktpēterburgā

Latvijas karoga ceļa pietura Sanktpēterburgā
  • 23. May. 2018

Š.g. 18. maijā, noslēdzoties Latvijas dienām Sanktpēterburgā, Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā notika svinīgā pieņemšana par godu Latvijas valsts karogam. Pieņemšanu ar uzrunām atklāja Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Krievijas Federācijā Māris Riekstiņš un ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule. Apsveikumus Latvijas simtgadē no Sanktpēterburgas gubernatora Grigorija Poltavčenko nodeva Sanktpēterburgas valdības Ārējo sakaru komitejas priekšsēdētājs Jevgeņijs Grigorjevs un no Ļeņingradas apgabala gubernatora Aleksandra Drozdenko – Ļeņingradas apgabala valdības Ārējo sakaru komitejas priekšsēdētājs Andrejs Miņins.

Par godu simtgades svinībām, veidojot Latvijas karoga ceļu, ģenerālkonsulāta pagalmā tika pacelts Latvijas karogs un klātesošie tika aicināti ierakstīt vēlējumu kopā ar karogu atceļojušajā vēlējumu grāmatā. Himnu izpildīja slavenais kontrtenors, Triju zvaigžņu ordeņa virsnieks Sergejs Jēgers, kurš klātesošajiem sniedza arī nelielu koncertu. Koncertā vēl uzstājās Sanktpēterburgas latviešu biedrības “Daugava” koris “Pēterpils” un Saldus novada Latviešu tautas deju ansamblis “Druva”.

Svinību viesi tika cienāti ar Latvijā ražotiem produktiem un dzērieniem - Liepkalnu pīrāgiem, plātsmaizēm un kliņģeriem, Ādažu desu darbnīcas desiņām, Valmiermuižas alu un citiem gardumiem. Ģenerālkonsulāts pateicas A/S “Gaso” un SIA “Ilgezeem” par sniegto atbalstu svinību rīkošanā.

Karoga ceļš ir latviešu jaunatnes nometnes “2 x 2” veidota iecere, kuras laikā tas kopā ar vēstījumu grāmatu nonāk pie Latvijas cilvēkiem visā pasaulē un ikviens ir aicināts grāmatā ierakstīt vēlējumu Latvijai simtgadē.

Latvijas karoga ceļa pietura Sanktpēterburgā ir daļa no Ārlietu ministrijas Latvijas simtgades svinību programmas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti