Dalies:

Latvijas kafijas grauzdētava Kalve Coffee atzīta par otro labāko Eiropā

Latvijas kafijas grauzdētava Kalve Coffee atzīta par otro labāko Eiropā
Publicitātes foto
  • 12. Dec. 2019

Pagājušās nedēļās nogalē vērienīgākajās Eiropas kafijas grauzdētāju sacensībās Roast Master, kas norisinājās Itālijas galvaspilsētā Milānā, Latvijas kafijas grauzdētava Kalve Coffee ieguva augsto 2.vietu 30 Eiropas labāko kafijas grauzdētāju konkurencē, paliekot vien dažu punktu attālumā no uzvarētāja - Parīzes grauzdētavas "Belleville Brulerie".

Citu dalībnieku starpā bija tādi atpazīstami uzņēmumi kā "Five Elephant" no Vācijas, "Young Cup Coffee" no Itālijas, "Belleville Brulerie" no Francijas, "Mok Specialty Coffee" no Beļģijas un citi pasaules līmeņa ražotāji.

Kalve Coffee speciālisti sacensībām gatavojās gada garumā un tās tika vērtētas 3 disciplīnās. Visiem dalībniekiem iepriekš tika nosūtīta vienāda kafija, lai to sagrauzdētu un iesniegtu tiesnešiem aklajā degustācijā. Otrajā posmā dalībniekiem bija jārada jauns espresso kafijas maisījums, kas būtu komerciāli pieejams un tirgum saistošs, taču arī ļoti gards un augstvērtīgs. Bet finālā dalībniekiem bija jārada tiesnešiem unikāla kafijas pieredze un jāuzbrūvē kafija kādā alternatīvā pagatavošanas veidā. Sacensības vērtēja tādi starptautiskas žūrijas un SCA (Specialty Coffee Association) asociācijas pārstāvji kā Anne Lunell no Zvierijas un Rubens Gardelli (2017-2018. gada pasaules grauzdēšanas čempions) no Itālijas.

Lasītākās ziņas valstī

"Šīs sacensības mums bija zināšanu un prasmju pārbaude, un varam izdarīt secinājumus, ka ar labu komandu un mērķtiecīgu darbu varam būt konkurētspējīgi pasaules līmenī."

"Pirms diviem gadiem, mēs izveidojam Kalve Coffee, ar mērķi attīstīt un nostiprināt kafijas ražošanas, sagatavošanas un baudīšanas kultūru Latvijā un Eiropā. Tas ietver rūpīgi atlasītu zaļo kafiju un tās grauzdēšanu pēc augstākajiem starptautiskajiem standartiem. Protams, arī regulāri izglītojamies visos kafijas aspektos. Ar sava darba palīdzību vēlamies radīt vērtības, kuras tiks iemantotas ejot laikam. Un šis apbalvojums ir kā pierādījums, ka esam uz pareizā ceļa." stāsta uzņēmuma vadītājs Gatis Zēmanis

Kalve Coffee savu produktus izstrādā un ražo nesen izbūvētajās telpās VEF teritorijā un šovasar atvēris savu pirmo kafejnīcu Rīgā, Stabu iela 38.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti