Dalies:

Latvijas jūrniekam, kurš atrodas uz Irānā aizturētā britu kuģa, dota iespēja sazināties ar tuviniekiem

Latvijas jūrniekam, kurš atrodas uz Irānā aizturētā britu kuģa, dota iespēja sazināties ar tuviniekiem
Foto: Ārlietu ministrija
  • 24. Jul. 2019

Latvijas pilsonim, kuru 19. jūlijā Irānas varasiestādes kopā ar citiem tankkuģa “Stena Impero” jūrniekiem aizturēja Hormuza šaurumā, ir tikusi nodrošināta iespēja sazināties ar tuviniekiem. Ārlietu ministrija ir guvusi apstiprinājumu, ka šobrīd Latvijas pilsoņa veselībai, drošībai un dzīvībai briesmas nedraud.

Tikmēr ”Reuters” ziņo Lielbritānija uz Irānu nosūtījusi vidutāju, lai apspriestu britu tankkuģa "Stena Impero" atbrīvošanu. Par to šodien paziņojis Irāna.

Irānas varas ietsādes divus britu kuģus Hormuza šaurumā sagrāba pagājušajā piektdienā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā. Tas ir kāds 40 gadus vecs vīrietis, kura vārdu Ārlietu ministrija neatklāj. Latvija vērsās pie Irānas, prasot nekavējoties atbrīvot Latvijas valstspiederīgo un pārējo kuģa apkalpi.

Lasītākās ziņas

Teherāna apgalvoja, ka kuģis sadūries ar Irānas zvejas kuģi un pēc tam izslēdzis savus raidītājus un nav atbildējis uz zvejas kuģa palīgā saucienu. Irāna arī apgalvoja, "Stena Impero" kuģojis pa Hormuza šaurumu nepareizā braukšanas virzienā. Londona uzskata šos apgalvojumus par nepatiesiem un pieprasījusi kuģi atbrīvot.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iepriekš raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra, ka sarežģītā situācija neatrisināsies ne stundu, ne dienu laikā, tādēļ jāapbruņojas ar pacietību. Diplomāti to darot visos līmeņos, bet tas prasa laiku. Ministrs uzsvēra, ka kuģa sagrābšana ir politiska, jo parasti, ja apkalpe tiktu aizturēta, tai ļautu runāt ar savas valsts konsuliem. Šajā gadījumā tas nav noticis.

Hormuza jūras šaurums Persijas jūras līcī ir viens no svarīgākajiem naftas transportēšanas ceļiem, un tur pēdējā laikā notikušie incidenti ievērojami vairojuši spriedzi reģionā. 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti