Dalies:

Latvijas jaunie ārsti saņem LMF stipendijas

Latvijas jaunie ārsti saņem LMF stipendijas
  • 06. Aug. 2018

Latvijas Medicīnas Fonds (LMF) arī šogad atbalstīja Latvijas ārstus. LMF dibināto Zariņu studiju ceļojuma stipendiju rezidentiem un jaunajiem ārstiem 2018. gadā saņēma RSU rezidente anestezioloģijā reanimatoloģijā Katrīna Rutka (4000 USD) 6 nedēļu apmācībai Kardiovaskulārās ķirurģijas anestezioloģijā un reanimatoloģijā Drēzdenes Sirds ķirurģijas centrā, TOS traumatoloģe ortopēde Inese Breide, lai 6 nedēļas papildinātu zināšanas pleca locītavas ķirurģijā klīnikās Zviedrijā, Čehijā, Slovēnijā, LU pediatrijas rezidente Marta Celmiņa (6000 USD) 6 nedēļu apmācībai bērnu
epilepsijas un miega medicīnā St.Thomas slimnīcā Londonā, RSU pediatrijas rezidente Paula Kļaviņa (6000 USD) 2 mēnešu apmācībai St.Lous Washington universitātes Bērnu klīnikā ASV un RSU neiroloģijas rezidente Lelde Liepiņa (5 000 USD) 4 mēnešu praksei bērnu neiroloģijā un retajās slimībās ERASMUS MC Roterdamas klīnikā, Holandē. Kopējais LMF atbalsts stipendiātiem šajā gadā ir 26 000 USD. Stipendijas tika pasniegtas prof. Viktora Kalnbērza 90 gadu jubilejas sarīkojumā 6. jūlijā Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Tās pasniedza Latvijas Medicīnas Fonda valdes loceklis traumatologs ortopēds no ASV prof. Bertrams Zariņš. Abu traumatologu sadarbība un draudzība aizsākās jau 1988. gadā, organizējot Pirmo vispasaules latviešu ārstu kongresu. Tā nekad nav pārtrūkusi. Daudzi no Viktora Kalnbērza skolniekiem savulaik ir saņēmuši LMF stipendijas. 1990. gadā Bertrams un Kristaps Zariņi izveidoja Latvijas Medicīnas fondu, kas atbalstīja Latvijas medicīnas iestādes, bet LMF pirmais stipendiāts 1999. gadā bija Valdis Zatlers, otrais – Dainis Krieviņš 1995. gadā. Dr. Dainis Krieviņš tagad ir LMF Zariņu mācību stipendiju vadītājs Latvijā.

2002. gadā tika piešķirtas arī pirmās Zariņu studiju ceļojuma stipendijas. 16. gadu laikā piešķirtas 50 studiju ceļojuma stipendijas par kopējo summu 267 000 USD.

LMF stipendiāti ir arī ārsti Aigars Pētersons (2002), Māris Zambrāns, Linda Nimroda, Alda Bumbure, Ilze Štrumfa (2003), Laura Logina, Vita Zīdere, Zane Ābola (2004), Juris Rīts, Ģirts Salmiņš, Valts Ozoliņš, Helmuts Kidikas, Sergejs Isajevs, Kaspars Ķīsis, Māra Virza (2005), Mārtiņš Kalējs, Mārcis Gediņš, Zane Jaunmuktāne (2007), Maija Radziņa, Oskars Galiņš (2008), Patrīcija Ivanova, Artjoms Špaks, Ēriks Ozols (2009), Sanita Ponomarjova (2011), Ieva Erciņa/Baidekalna, Roberts Leibuss, Artis Knapšis (2012), Kristīne Šapovalova, Anda Apine (2014), Marija Ose, Juris
Nazarovs, Jevgēnijs Kravčuks, P. Stradiņa KUS Aknu transplantācijas vienība, Zanda Pučuka (2016), Gunta Laizāne, Kristiāns Meidrops, Edgars Zellāns, Urzula Safronova, Līva Zemītis, Marlena Ramanis, Marija Mohova.

LMF viens no ilggadīgiem un dāsniem atbalstītājiem ir mecenāts Normans Naits (ASV), kuram šovasar 24. jūlijā apritēja 94. gadi. Naita kungs ir vairākkārt viesojies arī Latvijā un 2007. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni par sniegto atbalstu Latvijai. Savas vizītes laikā pie valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas 2005. gadā Normans Naits augstu novērtēja Latvijas sasniegumus, uzsverot, ka “valsts izmēram nav nozīmes, cilvēka garam un gribasspēkam panākt izmaiņas ir lielākā nozīme”. “Latvijas sasniegumi un mani lieliskie latviešu draugi mani ir iedvesmojuši tiktāl, ka šodien Latvijā pats jūtos kā latvietis,” atzina mecenāts.

Lasītākās ziņas valstī

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu http://latvianmedicalfoundation.org/
Informācija par pieteikšanos uz stipendijām atrodama Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) mājaslapā www.lazariga.lv , ar ko LMF ir cieša sadarbība.


Foto: 2018. gada Zariņu studiju ceļojuma stipendijas ieguvēji kopā ar Pēteri Apini, Bertramu Zariņu, Viktoru Kalnbērzu un Daini Krieviņu. Autors - Jānis Brencis
Rakstu sagatavoja: Kamena Kaidaka, LĀZA biroja vadītāja Latvijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti