Dalies:

Latvijas Institūts veltījis īsfilmu Baltijas ceļa 30. gadadienai

Latvijas Institūts veltījis īsfilmu Baltijas ceļa 30. gadadienai
Kadrs no filmas
  • 06. Aug. 2019

Par godu Baltijas ceļa trīsdesmitajai gadadienai Latvijas Institūts uzņēmis īsfilmu "Act Baltic Way". Filma rosina vērtēt, kā "Baltic way" darbotos šodien – politikā, sadzīvē, attiecībās un citur. 

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cilvēku mierpilnā, bet mērķtiecīgā sadošanās rokās atbildīgā un nevardarbīgā veidā pievērsa pasaules uzmanību Baltijas valstu situācijai un risināja problēmu. "Act Baltic Way" ir aicinājums uz apzinātu rīcību šodien, - laikā, kad protesta jēdziens pasaulē arvien biežāk saistās ar agresiju, grautiņiem, terora aktiem vai citām negatīvām izpausmēm, ko redzam dzīvē vai ziņās.

Interesanta detaļa - īsfilma ir filmēta uz 16 mm lentas, tādējādi radot arī vizuālu saiti ar 1989.gada videomateriāliem. Filma tapusi, pateicoties visu iesaistīto atsaucībai – gan filmēšanas komandai, gan vairāk nekā 60 dalībniekiem, kuri piekrita piedalīties šajā projektā idejas, nevis atalgojuma vārdā.

Lasītākās ziņas valstī

1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

Noskaties filmas treileri!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti