Dalies:

Latvijas institūts rosina Latviju pozicionēt kā zaļu un inovatīvu valsti

Latvijas institūts  rosina Latviju pozicionēt kā zaļu un inovatīvu valsti
  • 19. Dec. 2018

Izklāstot savu redzējumu par Latvijas attīstības un starptautiskās atpazīstamības virzienu nākamajos 100 gados, Latvijas institūts (LI) rosina, ka Latvija nākamajos 100 gados jāpozicionē kā zaļa un inovatīva valsts (angļu valodā –"Greenovative Latvia").

Jaunais termins “greenovative” – savienojums no angļu valodas vārdiem “green” (zaļš) un “innovative” (inovatīvs) – izcili ilustrē Latvijas iespējas valsts attīstībai un atpazīstamībai: gan tuvību dabai un spēju no tās iedvesmoties, gan tendenci meklēt arvien jaunus, modernus un ilgtspējīgus risinājumus, kļūstot par būtisku jaunuzņēmumu “karsto punktu” Eiropā. “Pēc dažādām uzņēmēju, studentu un citu entuziastu atsauksmēm, tieši šis Latvijas zaļuma, izcilības un radošuma aspekts ir tas, kas raisa interesi par Latviju. Tas ir arī atbilstošs Latvijas mentalitātei – mūsu pirmatnējās dabas procesu izpratne savijas ar augsto tehnoloģiju pasauli, Latvijas talantiem it visās jomās un jauninājumiem,” uzsver LI direktore Aiva Rozenberga.

Pēdējo trīs gadu laikā, no kuriem pēdējie divi aizvadīti simtgades zīmē, LI kopā ar sadarbības partneriem, draugiem un domubiedriem ir īstenojis visdažādākos projektus: stiprinājis publisko diplomātiju un saites ar diasporu, rīkojis sociālo kampaņu “Gribu tevi atpakaļ!”, kustību “Izskrien Latviju pasaulē” un ikgadēju paaudžu stiprināšanas akciju, iesaistot diasporas skoliņas un senioru aprūpes centrus Latvijā. Kopā ar Eiropas Savienības nacionālo kultūras institūtu tīklu (EUNIC), Latvijas vēstniecībām ārvalstīs un citiem sadarbības partneriem Eiropas līmenī runāts par kultūras aktualitātēm Latvijā un pasaulē. 2017.-2018.gadā LI ir uzņēmis vairāk nekā 150 ārvalstu žurnālistus, izrādot Latviju tās skaistumā, viedumā un ilgtspējībā. Vairāk nekā desmit miljoni cilvēku ik gadu tiek sasniegti sociālajos tīklos, un vismaz 20 000 ir saņēmuši LI simtgades “dižpārdokli” – grāmatu “Latvia 100 Snapshot Stories”. Tāpat LI ir veidojis “Latvijas Stāstu darbnīcas” par Latvijas tēla izpratni studentu un valsts iestāžu pārstāvjiem, u.c.

Lasītākās ziņas valstī

Visu pieredzēto liekot kopā, skaidri iezīmējās jaunais potenciālais virziens – “Greenovative Latvia”. Līdz ar to tapusi arī jauna faktu lapa ar nosaukumu "Latvia. The Greenovative Country" (elektroniski pieejama šeit).

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti