Dalies:

Latvijas Goda konsule izdod grāmatu par latviešu dzīvi Gērnsijā

Latvijas Goda konsule izdod grāmatu par latviešu dzīvi Gērnsijā
Foto: Publicitātes attēls
  • 16. May. 2019

Pie lasītājiem ir devusies Lilitas Krūzes, Latvijas Goda konsules Gērnsijā, pirmā grāmata, kas stāsta par latviešu dzīvi Gērnsijas salā. Grāmatas pamatā ir divdesmit intervijas ar cilvēkiem, kas kādu savas dzīves daļu ir pavadījuši šajā salā, strādādami visdažādākajās nozarēs. Visvairāk dārzkopībā un viesmīlībā, lauksaimniecībā un aprūpē, portālam “Latviesi.com” pastāstīja grāmatas autore.

Kā norādīja L. Krūze, grāmata atspoguļo ne tikai latvieša neizsīkstošo spēku un izturību, nepadošanos grūtībās, bet paver lasītajam arī ieskatu mātes un bērna attiecību veidošanā, sevis atrašanā un pilnveidošanā. Šī grāmata ir par latviešiem, kas apguvuši jaunu dzīves pieredzi, “izpleš spārnus” un atgriežas uz dzīvi atpakaļ Latvijā.

Intervēto vecums svārstās no divdesmit gadīgiem jauniešiem līdz pat cilvēkiem pensijas vecumā. Autore uzsvēra, ka grāmatā pārsvarā ir intervijas ar skaistā dzimuma pārstāvēm tikai sagadīšanās pēc. Taču jāatzīmē, ka sākumā darbā uz Gērnsijas salu tiešām tika aicinātas tikai sievietes.

“Domājams, ka pirmie latviešu viesstrādnieki Gērnsijas salā ieradās 20.gs.otrajā pusē. Ejot pa High Street, Gērnsijas galvaspilsētas St Peter Port galveno ielu, dažreiz ir pārņēmusi sajūta, ka esi mazajā Latvijā. Visapkārt skan latviešu valoda. Ir aplēses, ka kādu laiku Gērnsijā ir dzīvojuši un strādājuši ap 5000 - 6000 latviešu,” sacīja L. Krūze.

Grāmatu “Latvieši Gērnsijā” var iegādāties, sazinoties ar autori Lilitu Krūzi, rakstot uz e-pasta adresi: lilita@cwgsy.net

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti