Dalies:

Latvijas finansējumu saņēmušas 37 latviešu nedēļas nogales skolas Eiropā

Latvijas finansējumu saņēmušas 37 latviešu nedēļas nogales skolas Eiropā
CC0 licence
  • 04. Jul. 2019

Latvijas finansējumam šogad pieteicās 39 nedēļas nogales skolas Eiropā, bet valsts nauda piešķirta 37 no tām. Divu skolu pieteikumi tika noraidīti kā neatbilstoši konkursa nolikumam, portālu "Latviesi.com" informēja Eiropas Latviešu apvienība, kura administrē finansējumu šīm skolām.

Apvienībā norāda, ka šogad pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra, ir 75 600 eiro, lai gan arī šogad skolu darbībai pieprasītā summa pārsniedza 100 000 eiro. Finansējumam varēja pieteikties skolas Eiropā, tai skaitā Gruzijā, Turcijā, Baltkrievijā un Ukrainā. Līdzekļu saņēmēju atlasi veica komisija, kurā ir Latviešu valodas aģentūras un Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji.

“Skolas ļoti augsti novērtē finansiālo atbalstu, kas veicina skolas darbību. Diemžēl katru gadu finanšu komisijai ir grūtais lēmums par finansējuma atlasi nepietiekamā finansējuma dēļ. Redzot, ka katru gadu  tiek jaunas skolas dibinātas, ļoti nepieciešams ir atbalsta paaugstinājums, kas arī dotu pozitīvu signālu, ka Latvijas valsts ir ieinteresēta, lai veicinātu diasporas latviešu valodas uzturēšanu un saikni ar Latviju,” norāda Eiropas Latviešu apvienībā.

Lasītākās ziņas

Pamatā finansējums ir pieprasīts skolas telpu īres, bērnu apdrošināšanas, mācību un metodisko līdzekļu, kancelejas preču iegādei, kopēšanas un skenēšanas izdevumiem, tehniskā aprīkojuma iegādei, skolotāju ceļa izdevumu segšanai no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ, izmantojot sabiedrisko transportu, kā arī skolotāju ceļa izdevumiem uz Latviešu valodas aģentūras kursiem Latvijā. Nosakot finansējuma apmēru, tika ņemts vērā skolēnu skaits katrā skolā. Pilnīgi visām skolām Eiropā, kas atbilda nedēļas nogales skolu prasībām, telpu īres un apdrošināšanas izmaksas, kas ir būtiskākās no skolu vajadzībām, tika kompensētas pilnā apmērā.

Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde. Tās darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viena no Latviešu valodas aģentūras funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā. Finansējums latviešu diasporas skolām ir pieejams no 2013. gada.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti