Dalies:

Latvijas eksperti apmeklē Fergānas ielejas lauksaimniecības uzņēmumus Uzbekistānā

Latvijas eksperti apmeklē Fergānas ielejas lauksaimniecības uzņēmumus Uzbekistānā
  • 04. Apr. 2017

30. - 31. martā Fergānas ielejā Uzbekistānā notika Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču standartizācijas un sertifikācijas ekspertu konsultatīvās tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, lai sniegtu atbalstu un dalītos pieredzē par ražošanas procesu un saražotās produkcijas harmonizēšanu ar ES normatīvos noteiktajām prasībām, tā veicinot Uzbekistānas lauksaimniecības nozares attīstību un eksportspējas.

Latvijas eksperti tikās un sniedza konsultācijas Fergānas uzņēmumam, kura pamatdarbības joma ir svaigu augļu eksports. Uzņēmums iesniedza pieteikumu Latvijas Sertifikācijas un testēšanas centra pārstāvim par iekļaušanos bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā, lai saražotajai produkcijai nākotnē nodrošinātu plašākas eksporta iespējas. Tāpat eksperti apmeklēja Fergānas biškopju asociāciju, kur dalījās pieredzē un nodibināja kontaktus turpmākai sadarbībai.

Ekspertu delegācijas vizīte notika paralēli Latvijas zemkopības ministra vizītei Uzbekistānā no 27. līdz 30. martam. Ekspertu semināru 29. martā Taškentas Biznesa centrā apmeklēja vairāki desmiti Uzbekistānas uzņēmēju, kuri ieinteresēti saražotās produkcijas eksporta apjomu palielināšanā.

Uzbekistānas lauksaimniekus ar savu pieredzi iepazīstināja Dzintars Vīņauds - VSIA Sertifikācijas un testēšanas centra Bioloģiskās lauksaimniecības sektora vadītājs, Tatjana Garanča - Pārtikas un veterinārā dienesta Robežkontroles departamenta direktores vietniece, biškopis Artūrs Grudovskis, Aivars Bērziņš - Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR direktors; Edīte Strazdiņa, K/S “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja.

Darbseminārs Taškentā un konsultatīvās tikšanās Fergānas ielejā Latvijas vēstniecība organizēja sadarbībā ar ASV valdības atbalsta programmu aģentūru (U.S. Agency for International Development, USAID) un Uzbekistānas valsts aģentūru InterTrade Invest.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti