Dalies:

Latvijas ekonomika pērn augusi lēnāk

Latvijas ekonomika pērn augusi lēnāk
LETA/ Ieva Leiniša
  • 03. Feb. 2020

Pēc salīdzinoši straujākas izaugsmes 2017. un 2018. gadā, kad Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) auga attiecīgi par 3,8% un 4,6%, ekonomikas pieauguma tempi 2019. gadā kļuva lēnāki. Pērn Latvijas ekonomika augusi par 2,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

Ekonomiskās izaugsmes tempu samazinājuši vairāki apstākļi, norāda Jānis Salmiņš, EM Analītikas dienesta vadītāja vietnieks. Tostarp fakts, ka Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijas ir sasniegušas maksimumu, investīciju apjoms kopumā Latvijā kļuvis mērenāks, vērojama lēnāka izaugsme arī citās ES valstīs, kā arī norisinājusies globālo tirdzniecības attiecību pārskatīšana. Sagaidāms, ka šie globālie faktori turpinās negatīvi ietekmēt Latvijas ekonomikas augšupeju arī šajā gadā.

Galvenais ekonomikas dzinulis šogad būs privātais patēriņš, ko sekmēs darba samaksas kāpums. Mājsaimniecību patēriņš joprojām nodrošinās būtisku devumu ekonomikas izaugsmē, norāda EM pārstāvis.

Lasītākās ziņas

Ekonomikas ministrija prognozē, ka kopumā 2020. gadā ekonomikas izaugsme var sasniegt 2,5%, vienlaikus negatīvie riski joprojām ir augsti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti