Dalies:

Latvijas diasporas politikas īstenošanai veidos konsultatīvo padomi; to vadīs A.Groza

Latvijas diasporas politikas īstenošanai veidos konsultatīvo padomi; to vadīs A.Groza
  • 14. May. 2019

Lai veicinātu saskaņotu diasporas politikas izstrādi, tās īstenošanu un novērtēšanu, tiks izveidota konsultatīvā padome, kurā strādās gan valsts pārvaldes, gan arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, paredz Ministru kabineta apstiprinātais konsultatīvās padomes nolikums. Kā liecina portāla "Latviesi.com" rīcībā esošā informācija, šo padomi varētu vadīt Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza.

Konsultatīvajai padomei jāveicina vienotas Latvijas valsts diasporas politikas izstrāde un arī pašvaldību iestāžu, diasporas organizāciju, biedrību un nodibinājumu sadarbība. Tā valsts pārvaldes iestādēm sniegs priekšlikumus par diasporas politikas prioritārajiem virzieniem, normatīvajiem aktiem un plānošanas dokumentiem. Tāpat konsultatīvajai padomei būs jāsniedz priekšlikumi par diasporas politikas īstenošanai vajadzīgo valsts budžeta finansējumu.

Konsultatīvajā padomē strādās divi Ārlietu ministrijas pārstāvji, kā arī darbinieki no Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kancelejas, Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, Sabiedrības integrācijas fonda, Saeimas Ārlietu komisijas, kā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas.

Lasītākās ziņas

Padomes darbā būs jāiesaistās arī pārstāvjiem no biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā", "Latvijas Pašvaldību savienības", Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas Ārpus Latvijas, organizācijas "Daugavas Vanagi", kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības. Tāpat padomē būs pa pārstāvim no Amerikas latviešu apvienības; Eiropas latviešu apvienības, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības, Krievijas latviešu kongresa, Latviešu nacionālās apvienības Kanādā, kā arī  Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē.

Saskaņā ar padomes nolikumu, tās priekšsēdētāja amata pienākumi jāpilda vienam no Ārlietu ministrijas pārstāvjiem. Kā portālam "Latviesi.com" sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, padomes personālsastāvs tiks apstiprināts ar ārlietu ministra rīkojumu, tiklīdz visas institūcijas nominēs savus pārstāvjus. Par konsultatīvās padomes vadītāju ir iecerēts apstiprināt Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Aivaru Grozu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti