Dalies:

Latvijas biznesa forums Denverā apliecina Latvijas uzņēmumu iespējas un potenciālu ASV tirgū

Latvijas biznesa forums Denverā apliecina Latvijas uzņēmumu iespējas un potenciālu ASV tirgū
Foto: Ārlietu ministrija
  • 04. May. 2019

Latvijas  un ASV ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītā konference “Spotlight Latvia” norisinājās jau otro reizi ar mērķi veicināt Latvijas preču un pakalpojumu eksportu uz ASV. Tā sniedza iespēju Latvijas uzņēmējiem iepazīt ASV uzņēmumus, kuri darbojas līdzīgās nozarēs, kā arī prezentēt savus produktus un pakalpojumus. Šogad konference tika veltīta veselīgam dzīvesveidam.

Konferences tēma “Veselīgs dzīvesveids” reprezentēja uzņēmumus, kas nodarbojas ar dabīgo pārtikas produktu un uztura bagātinātāju ražošanu, ekotūrismu, sporta preču un ekipējuma ražošanu, veselības aprūpes un veselīga dzīvesveida tehnoloģiju un IT tehnoloģiju medicīnas jomā attīstību.

Forumā piedalījās plaša Latvijas uzņēmēju un valdības pārstāvju delegācija. Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis uzsvēra, ka konferences tēma “Veselīgs dzīvesveids” vieno cilvēkus kā Latvijā, tā ASV, un izteica pārliecību, ka pēc konferences attīstīsies jauni biznesa projekti.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica norādīja: “Latviju var raksturot kā vienu no drošākajām valstīm Eiropā. Tā ir droša un pievilcīga vieta, kur dzīvot, strādāt un investēt ne tikai šobrīd, bet arī ilgtermiņā. Latvijā uzņēmējdarbība ir ar stabilu skatu nākotnē.” Zanda Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra ES vienotā tirgus nozīmi kā iemeslu un priekšrocību, kāpēc veidot partnerības ar Latvijas uzņēmējiem. Gan ES, gan ASV ir ne tikai divas lielākās ekonomikas, bet arī tās, kuras domā vislīdzīgāk, visatvērtāk un viscaurspīdīgāk.

Latvijas Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro savā uzrunā pateicās foruma rīkotājiem, atbalstītājiem un dalībniekiem. Ministrs sacīja, ka Latvijas-ASV preču apgrozījums pēdējos gados ievērojami pieaudzis un atzīmēja, ka Latvijas uzņēmēju delegācijas  vizīte Sanfrancisko un Silīcija ielejā un Denverā ir nākošais solis, lai palielinātu Latvijas un ASV ekonomisko sadarbību. LIAA direktors Andris Ozols īsumā iepazīstināja ar Latviju kā valsti ar ekoloģiski tīru vidi un attīstītu tehnoloģiju. Viņš arī  atzīmēja veiksmīgus Latvijas uzņēmumus, kas jau darbojas ASV tirgū. Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa- Lukašēvica minēja, ka Latvija kā Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsts ir droša vieta biznesam un investīcijām, un atgādināja, cik svarīgi ir atjaunot tirdzniecības līgumus starp ASV un ES, lai samazinātu valstu savstarpējā tirgus barjeras.

Konferences darba gaitā notika trīs paneļdiskusijas: Veselības aprūpe un medicīnas tehnoloģijas, Veselīgi pārtikas produkti un uztura bagātinātāji, Sporta tehnoloģijas un ekipējums.

LIAA pārstāvniecības vadītājs ASV Toms Zvidriņš ar gandarījumu secināja: “Spotlight Latvia forums lieliski parāda, ka Latvijas uzņēmumi ir inovatīvi un ar globālu potenciālu. Pie mums tiek radīti produkti, kas aizsargā NBA spēlētājus no traumām un apgaismo Formula 1 trases. Latvijas uzņēmumi piegādā augstvērtīgas brokastu pārslas NATO un nodrošina visātrāko datu pārraidi Volstrītas investīciju fondos. Mums ir ar ko lepoties."

Konferences noslēgumā Mikus Kīns, Latvijas Amerikas Tirdzniecības kameras vadītājs, izteica pārliecību, ka “Spotlight Latvia” ekonomiskie forumi kļūs par paliekošu tradīciju Latvijas un ASV sadarbībā.

Konferenci “Spotlight Latvia” rīkoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Latvijas Amerikas Tirdzniecības kamera, uzņēmums “SAF Tehnika”  sadarbībā ar Latvijas vēstniecību ASV un Amerikas latviešu apvienību (ALA).

Latviešu sabiedriskie pasākumi Denverā turpinās ar Amerikas latviešu apvienības kongresu no 3. līdz 5.maijam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti