Dalies:

Latvijas bērnu zīmējumu izstādi bija iespējams apskatīt Tokijas slimnīcā, Japānā

Latvijas bērnu zīmējumu izstādi bija iespējams apskatīt Tokijas slimnīcā, Japānā
  • 08. Feb. 2018
Patiess pagodinājums, ka Latvijas bērnu radošie talanti tiek novērtēti, jo īpaši tik tālās zemēs kā Japāna un daudzveidīgie Latvijas bērnu zīmējumi bija apskatāmi Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcā Tokijā, kas ir modernākā un lielākā bērnu slimnīca Japānā un viena no modernākajām bērnu slimnīcām pasaulē.
Bērni ir Latvijas nākotne, tāpēc jo īpaši būtiska ir viņu talantu attīstīšana. Šādas izstādes ir vislabākā dāvana Latvijai, mūsu valsts 100.dzimšanas dienā, kā arī atmiņā paliekošs stāstījums par Latvijas galveno bagātību - tās cilvēkiem - aiz mūsu valsts robežām!
Japāna tika izvēlēta tāpēc, ka daudziem bērniem, kas ārstējas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, ir liela interese par šo tālo valsti un tāpēc zīmējumu gatavošanā piedalījās ne tikai slimnīcas esošie pacienti, kā arī bērni, kas pēc izveseļošanās, uzzinot par šo iniciatīvu, arī vēlējās iepriecināt slimos bērnus Japānā.
Zīmēšanas procesā ar bērniem daudz tika runāts par Japānu. Bērni teica, ka viņiem ir sapnis uz globusa apskatīties, kur Japāna atrodas, kā arī apciemot bērnus, kas dzīvo tik tālu no Latvijas.

Izstādē apskatāmie darbiņi ir tikpat daudzveidīgi, cik dažādi ir Latvijas bērni. Aplūkojot dažādās tehnikās darinātos bērnu darbiņus, tie izskatās, it kā tos būtu darinājuši mākslas skolu audzēkņi. Japiebilst, ka neviens no zīmējumu autoriem neapmeklē mākslas skolu, vienīgi daži no bērniņiem pēc skolas dodas uz zīmēšanas pulciņu, un mākslas skolotājas uzraudzībā, gaidot vecākus, apgūst dažadas zīmēšanas tehnikas. Izstādei paredzēto darbiņu gatavošanas process bērniem sagādāja daudz prieka, jo visi kopīgi diskutēja par dažādiem jautājumiem, un nevienam nebija laiks domāt par veselības problēmām vai sarežģījumiem ģimenē, jo īpaši tāpēc, ka liela daļa no izstādes darbiņu autoriem ir bērni no ģimenēm, kuras ikdienā saskaras ar dažādām veselības, sociālām, ekonomiskām un cita veida problēmām.


Attēls: Sintija Bernava

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti