Dalies:

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds Latvijas Simtgades ietvaros apmeklē Indiju

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds Latvijas Simtgades ietvaros apmeklē Indiju
  • 30. Jan. 2018

2018. gada 13.-20. janvārī Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros Ņūdeli, Indiju apmeklēja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds. Vizīte notika ar Latvijas vēstniecības Indijā un ES delegācijas Indijā atbalstu. Vizītes ietvaros A. Sprūds piedalījās un uzstājās vairākos nozīmīgos starptautiskajai politikai un ES-Indijas attiecībām veltītos pasākumos – Indijas ārpolitikas un drošības politikas konferencē “Raisina Dialogue 2018”, un konferences ietvaros notiekošajā ES delegācijas Indijā organizētajā ES-Indijas vadošo domnīcu seminārā; sniedza vairākas vieslekcijas un iesaistījās diskusijās ar studentiem Indijas centrālajā universitātē – Džavaharlala Neru universitātē; un tikās ar universitātes Eiropas Studiju centra, kā arī Krievijas un Centrālāzijas studiju centra mācībspēkiem; ar Indijas vadošo domnīcu Carnegie India, ORF (Observer Research Foundation) un ICWA (Indian Council of World Affairs) pārstāvjiem; kā arī ar pārstāvjiem no Indijas Ārlietu dienesta institūta. Sarunās piedalījās arī Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza.

A. Sprūda vizīte Indijā nodrošināja pirmo tik plašo ietvaru kontaktu un tālākas sadarbības veidošanai starp Latvijas un Indijas ārpolitikas ekspertiem, domnīcām un universitātēm. Gan divpusējās sarunas, gan A. Sprūda uzstāšanās ES-Indijas vadošo domnīcu seminārā, papildinot viedokļu apmaiņu ar savu skatījumu uz aktuālām norisēm pasaulē, Āzijas reģionā, Eiropas Savienībā un Latvijā, veicināja Indijas partneru dziļāku izpratni un interesi par Latviju, un tās lomu starptautiskajā vidē. Sarunas un viedokļu apmaiņa nodrošināja iespēju arī Latvijas pētniekiem turpināt attīstīt ekspertīzi par Indiju un tās pieaugošo lomu Āzijas reģionā un globālajā politikā.

Vizītes ietvaros notiekošajās sarunās ar Indijas partneriem A.Sprūds un A.Groza atzīmēja arī plašās nākotnes iespējas Latvijas un Indijas attiecībās, ko veicinātu Indijas vēstniecības Latvijā atvēršana. Sarunās tika atzīmētas arī iespējas, ko Latvija var sniegt kā tranzīta mezglpunkts Dienvidu-Ziemeļu transporta koridora arhitektūrā.

Vizītei noslēdzoties, iezīmējās konkrētas Latvijas un Indijas sadarbības iespējas nākotnē, īpaši starp Latvijas Ārpolitikas institūtu un Indijas vadošo domnīcu Carnegie India, kā arī starp Rīgas Stradiņa universitāti un Džavaharlala Neru universitāti.

A. Sprūda vizītes Indijā mērķis bija veicināt Latvijas ekspertīzi un klātbūtni starptautiskajā vidē; radīt izpratni par Latvijas vēstures un valstiskuma jautājumiem; kā arī veidot savstarpēju profesionālo kontaktu tīklu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti