Dalies:

Latvijas amatpersonas ar latviešiem Austrālijā un Jaunzēlandē apspriež Diasporas likumu

Latvijas amatpersonas ar latviešiem  Austrālijā un Jaunzēlandē apspriež Diasporas likumu
Foto: Ārlietu ministrija
  • 18. Apr. 2019

Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību departamenta direktors Nils Jansons un Latvijas vēstniece Dace Treija-Masī Kanberā ar latviešu kopienas pārstāvjiem Austrālijā un Jaunzēlandē apsprieda Diasporas likuma ieviešanas gaitu un kopienas aktivitātes latviešu kultūras un identitātes saglabāšanā, portālu “Latviesi.com” informē Ārlietu ministrija.

Tiekoties ar latviešu kopienu pārstāvjiem Kanberā, Sidnejā, Brisbenā, Hobārtā, Oklendā un Velingtonā departamenta direktors N. Jansons un vēstniece D. Treija-Masī informēja par Diasporas likumu un turpmāko darbu pie normatīvo regulējumu izstrādes likuma iezīmētajās jomās.

Latvijas amatpersonas uzsvēra diasporas politikas galvenos  virzienus, atbalstot latviskās identitātes uzturēšanu, veicinot diasporas iespējas iesaistīties Latvijas politiskajos procesos, attīstot sadarbību ar diasporu ekonomiskajā jomā un veicinot remigrācijas iespējas.

Kā norāda Ārlietu ministrija, vizītes laikā tika uzklausītas diasporas galvenās intereses, piemēram, nepieciešamība ērtākam risinājumam pases noformēšanai. Tā kā ne Austrālijā, ne Jaunzēlandē šobrīd nav Latvijas vēstniecības, dokumentus var iesniegt Rīgā vai jebkurā Latvijas vēstniecībā, no kurām tuvākā ir Tokijā. Ārlietu ministrija informē, ka nākamā mobilā pasu stacija pasu pieteikumu noformēšanai šī gada nogalē dosies uz Sidneju, Melburnu un Adelaidi.

Tāpat ar tautiešiem tika apspriesti dažādi praktiski jautājumi: palīdzība, ko iespējams saņemt, pēc ilgāka laika atgriežoties Latvijā, iespējas atvieglot formalitātes attiecībā uz laulībām ar ne Eiropas Savienības  valstu pilsoņiem, faktiskā kopdzīves atzīšana un palīdzība piekļuvei arhīviem dzimtas ciltskoku pētīšanai.

Tikšanās ar latviešu kopienu notika Latvijas-Austrālijas un Latvijas-Jaunzēlandes politisko konsultāciju ietvaros.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti