Dalies:

Latvijas amatpersonas apsveic jaunievēlēto Ukrainas prezidentu Zelenski

Latvijas amatpersonas apsveic jaunievēlēto Ukrainas prezidentu Zelenski
Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube
  • 22. Apr. 2019

Latvijas augstākās valsts amatpersonas sociālajā tīklā "Twitter" apsveikušas Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējušo Volodimiru Zelenski.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sociālajā tīklā raksta: "Apsveicam Volodimiru Zelenski ar uzvaru prezidenta vēlēšanās! Latvija turpinās atbalstīt dziļāku ES un Ukrainas dialogu un reformu ceļu".

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) apsveic Zelenski ar uzvaru un norāda, ka "Latvija ir gatava turpināt ciešu sadarbību ar Ukrainu, atbalstīt tās teritoriālo integritāti un reformu procesu, lai sekmētu valsts integrāciju Eiropā".

Lasītākās ziņas valstī

Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) norāda, ka Latvija ir gatava turpināt ciešu sadarbību ar Ukrainu, lai atbalstītu tās teritoriālo integritāti, veicinot reformu procesu un sekmējot valsts Eiropas integrāciju.

Tāpat Rinkēvičs piebilst, ka pēdējo piecu gadu laikā Ukraina un tās līdzšinējais prezidents Petro Porošenko ir pielikuši milzīgus pūliņus, lai aizsargātu valsts neatkarību un teritoriālo integritāti, kā arī veicinātu Ukrainas Eiropas ceļu. "Es vēlos pateikties prezidentam Porošenko par labo sadarbību šajā sarežģītajā periodā," sociālajā tīklā "Twitter" raksta Rinkēvičs.

Ukrainā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārliecinoši uzvarējis komiķis Zelenskis, iegūstot 73,19% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) paziņotie rezultāti, kas iegūti pēc 94% protokolu apstrādes.

Pašreizējais prezidents Porošenko ieguvis 24,48% balsu, liecina dati.

Zelenskis uzvarējis Porošenko visos Ukrainas apgabalos, izņemot Ļvovas apgabalu.

Savukārt ārvalstīs Porošenko uzvarējis Zelenski, pārspējot viņu ar 54,73% pret 43,78%, liecina dati pēc 100% ārvalstu balsošanas iecirkņos nodoto balsu apkopošanas.

Porošenko uzvarējis Zelenski 45 valstīs, tostarp ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Kanādā, Austrijā un Itālijā. Savukārt Zelenskis vairāk balsu ieguvis 24 valstīs, tostarp Gruzijā, Baltkrievijā, Polijā, Slovākijā un Baltijas valstīs.

Galīgie oficiālie rezultāti gaidāmi ap 30.aprīli.

Prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā pirms trim nedēļām, kurā bija 39 kandidāti, Zelenskis saņēma 30% balsu, bet Porošenko - 16% balsu.

Prezidenta amata termiņš ir pieci gadi.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti