Dalies:

Latvijas amatpersonām kritisks skatījums uz Eiropas Padomes darbību

Latvijas amatpersonām kritisks skatījums uz Eiropas Padomes darbību
CC0 licence
  • 11. Feb. 2020

Aprit 25 gadi, kopš Latvija uzņemta Eiropas vecākajā politiskajā organizācijā – Eiropas Padomē. Pievienošanās šai organizācijai savulaik bija tilts uz vēlāku pievienošanos Eiropas Savienībai (ES). Pēdējos gados Eiropas Padomes reputācija gan pamatīgi cietusi, ziņo Skaties.lv

Eiropas Padome ir vecākā politiskā organizācija Eiropā un pašreiz apvieno 47 Eiropas valstis. Tā dibināta 1949.gadā, kā vienu no mērķiem izvirzot centienus vest Eiropu prom no totalitārām idejām un tādu traģēdiju kā Otrais pasaules karš atkārtošanās. Latvija Eiropas Padomei pievienojās 1995.gadā – tieši pirms ceturtdaļgadsimta. Šajā laikā vērtībās un ideālismā balstītajai organizācijai nav gājušas secen arī krīzes, sevišķi pēdējā laikā, kad, neņemot vērā Ukrainai piederošās Krimas aneksiju un agresiju Ukrainas austrumos, pērn tika atjaunotas Krievijas balsstiesības padomē, teikts sižetā.

Lasītākās ziņas

Kritiskus vārdus organizācijas darbībai veltījis gan ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), gan bijušais Augstākās Padomes priekšsēdētājs Aivars Endziņš, toreizējais ārlietu minists Valdis Birkavs un prezidents Egils Levits.

Prezidents gan norādījis: “25 gadus vēlāk mūsu loma ir mainījusies, mēs paši veidojam standartus šeit, Latvijā, ar likumdošanu. Šos standartus arī uzturam un liekam priekšā, un palīdzam veidot – tas attiecas uz ES un citām starptautiskajām organizācijām un ar zināmu cīņu arī Eiropas Padomē”. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti