Dalies:

Latvijai veltītie Korintas pilsētas bērnu svētki Grieķijā

Latvijai veltītie Korintas pilsētas bērnu svētki Grieķijā
  • 16. Apr. 2018

Piektdien, 13.aprīļa vakarā Grieķijā, Korintas pašvaldības gleznu galerijā, notika latviešu fotogrāfa Jurģa Rikveiļa izstādes “From Folk Dress to Clothing” atklāšana. Plaši apmeklētajā pasākumā piedalījās Korintas pašvaldības vadība, Grieķijas parlamenta deputāti, Korintas Gleznu galerijas vadība un bibliotēkas pārstāvji. Svinīgajā sarīkojumā klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns. Vēstnieks pateicās senās grieķu pilsētas vadībai, kultūras dzīves organizatoriem, skolotājiem, vietējiem iedzīvotājiem par interesi un izrādīto godu, izvēloties Latviju kā goda valsti ikgadējā Bērnu grāmatu svētku dekādē. Vēstnieks uzsvēra, ka šis gads mums ir īpaši nozīmīgs, jo tiek svinēta Latvijas Valsts simtgade. Viņš arī pastāstīja par Latvijas simtgades svinību programmu Latvijā un Grieķijā, un izteica cerību turpināt veiksmīgo sadarbību. Noslēgumā Māris Klišāns, Korintas pašvaldības bibliotēkas pārstāvjiem, pasniedza Latvijā izdotas grāmatas, bibliotēkas krājumu bagātināšanai, ar informāciju par Latviju.

Noslēgumā vēstnieks Māris Klišāns apmeklēja Korintas gleznu galeriju un iepazinās ar pastāvīgo ekspozīciju.

Jurģa Rikveiļa izstādes atklāšana vienlaikus ieskandēja ikgadējos Korintas Bērnu grāmatu svētkus, kas šogad veltīti Latvijai. 21.aprīlī svētku ietvarā, Korintas pašvaldības teātrī “Thomas Thomaidis” notiks muzikālais bērnu rīts, kurā piedalīsies pilsētas bērnu koris, tiks demonstrēta korintiešu sagatavotā filma “Pegazs ceļo uz Latviju”, kā arī notiks latviešu pasakas lasījums grieķu valodā.

Korintas pilsēta atrodas līdzās slavenajam Korintas kanālam, kurš tika atklāts 1893. gadā, nodrošinot kuģu ātru un drošu nokļūšanu no Jonijas jūras Egejas jūrā. Izstādi organizēja Latvijas vēstniecība Grieķijā, un Korintas pašvaldības gleznu galerijā tā būs apskatāma līdz 18.aprīlim. Izstādes apmeklētājiem būs pieejami Latvijas simtgadei veltītie informatīvie materiāli. Grāmatu svētki turpināsies līdz 22. aprīlim.


Attēls: J. Rikveils/ facebook.com

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti