Dalies:

Latvijai piešķir vēsturiski augstāko kredītreitingu

Latvijai piešķir vēsturiski augstāko kredītreitingu
CC0 licence
  • 24. Feb. 2020

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "S&P Global Ratings" paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu no "A" līdz "A+", nosakot tam stabilu nākotnes perspektīvu, teikts aģentūras publiskotajā paziņojumā. Ar tik augstu kredītreitingu Latvija ir novērtēta pirmo reizi, kopš 1997.gada, kad valstij tādu pirmoreiz noteica.

Ļoti labvēlīgi makroekonomiskie apstākļi un spēcīga ekonomikas izaugsme vairāku gadu garumā, kā arī Latvijas politiskie pūliņi izdevumu kontrolei atbalstījuši fiskālo konsolidāciju, skaidro aģentūra. Zemais parādsaistību līmenis varētu sniegt Latvijas nelielajai un atvērtajai ekonomikai fiskālās politikas pielāgošanas iespējas ārēju satricinājumu gadījumā.

Aģentūra atzīst, ka, neskatoties uz politisko partiju sadrumstalotību, Latvijas paveiktais "Moneyval" rekomendāciju ieviešanā pēdējo 18 mēnešu laikā ir vērā ņemams. Tas devis labu pamatu naudas atmazgāšanas un finanšu noziegumu novēršanai, kā arī palīdzēs valsts finanšu sistēmas reputācijas atjaunošanā. Aģentūra uzsver, ka gan patlaban, gan arī krīzes laikos Latvija ir demonstrējusi spēju realizēt efektīvu politiku.

Lasītākās ziņas valstī

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) uzskata, ka tik augsta kredītreitinga noteikšana Latvijai ir nepārprotams starptautiska līmeņa apliecinājums valsts īstenotajai publisko finanšu pārvaldības politikai.

"Valsts kredītreitinga palielinājums ir pamats turpmākai investīciju piesaistei mūsu valstij kā uzticamam un drošam sadarbības partnerim," pārliecināts finanšu ministrs.

"S&P Global Ratings" min, ka faktori, kas ierobežo kredītreitingu, ir salīdzinoši zemais ienākumu līmenis un ilgtermiņa demogrāfiskie izaicinājumi.

Vienlaikus "S&P Global Ratings" prognozē, ka Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 2,7%.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti