Dalies:

Latvijai ir unikāla iespēja kļūt par tehnoloģisko jaunuzņēmumu centru

Latvijai ir unikāla iespēja kļūt par tehnoloģisko jaunuzņēmumu centru
  • 17. Apr. 2018
Pulcējot visus iespējamos augsto tehnoloģiju spēlētājus, t.sk. esošos inovatīvo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, globālas augsto tehnoloģiju korporācijas, industrijas līderus, investorus, starptautiskus akselerātorus, kā arī zinātnisko sasniegumu autorus un potenciālos jaunuzņēmējus, Magnetic Latvia tehnoloģiju konference “Deep Tech Atelier” apliecināja, ka Latvijai šobrīd ir unikāla iespēja stiprināt savu ekonomikas attīstību.

Ar plašu un spilgtu divu dienu forumu – starptautisko konferenci Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aizvadītajā nedēļas nogalē pieteica jaunu un ikgadēju zinātnisko jaunuzņēmumu notikumu, ko atklāja Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis un LIAA direktors Andris Ozols.

"Es konferenci raksturotu kā unikālas biznesa ekosistēmas un uzņēmēju kopienu, kas veicina zinātnes un biznesa vides mijiedarbību un potenciālu apvienošanos. Šajā globalizācijas laikmetā Latvijai kā mazai nācijai ir jābūt radošai, ātri reaģējošai un jāspēj izaicināt savās nozarēs, tāpēc esmu gandarīts, ka arī politiskajā līmenī esam saņēmuši atbalstu šai LIAA iniciatīvai kā valsts politikas prioritātei," uzsver Andris Ozols, LIAA direktors.

Konferences noslēguma dienā tika noskaidroti pirmie laureāti esošo inovatīvo tehnoloģiju jaunuzņēmumu sacensībās, kuru uzvarētāji saņēma dažāda veida vērtīgas balvas un atbalstu savu jaunuzņēmumu attīstībai un nonākšanai tirgū no starptautiskas nozares pārstāvju veidotas žūrijas, kā arī tika izveidoti 10 pilnīgi jauni zinātnē balstīti jaunuzņēmumi.

Konferences laikā ikvienam interesentam tika sniegta iespēja izveidot zinātnisko jaunuzņēmumu komandu, piedaloties Commercialization Reactor 12th Ignition Event, ko jau divpadsmito reizi astoņu gadu laikā rīko "Komercializācijas Reaktors". Pasākuma būtība ir apvienot kopā ambiciozus topošus jaunuzņēmējus un zinātnisko inovāciju radītājus, lai jau pasākuma laikā radītu jaunus augsto tehnoloģiju jaunuzņēmumus. Komercializācijas Reaktors piedāvā visa veida atbalstu augsto tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, sākot ar komandas izveidi, mentoringu, pieeju pasaules industriālajiem ekspertiem, un beidzot ar Commercialization Reactor Fund piedāvātajām investīcijām un akselerāciju (līdz 300k EUR). Pasākuma ietvaros notika uz potenciālajiem jaunuzņēmējiem vērstas dažādu valstu zinātnieku prezentācijas par pasaules līmeņa zinātniskajiem sasniegumiem, kuriem nepieciešama komercializācija. Pēc šī sekoja kopīgs darbs grupās un komandu izveides process, kas ar Komercializācijas Reaktora atbalstu turpinās arī pēc konferences.

Papildus, 40 Latvijā radītu tehnoloģiju projektu vadītājiem tika dota unikāla iespēja saņemt komercializācijas padomus no starptautiska ekspertu paneļa (ASV, Krievija, Lielbritānija, Vācija, u.c.), ko veidoja izcili zinātniskie eksperti, veiksmīgi jaunuzņēmēji, globāli industrijas pārstāvji un jaunuzņēmumu akselerātori.

Jaunuzņēmumu sacensību „Deep Tech Atelier Start-up Competition” pusfinālam tika atlasīts 21 augsto tehnoloģiju jaunuzņēmums, kurus vērtēja un apbalvoja starptautiska žūrija. Žūrijā pārstāvēti vairāki starptautiski uzņēmumi - ABC Accelerator Silicon Valley, Schaeffler AG, Commercialization Reactor Fund, Imprimatur Capital, kā arī Latvijas Biznesa Enģeļu Tīkls (LATBAN) un Buildit. Savukārt veiksmīgākie četri jaunuzņēmumi finālā saņēma vērtīgas balvas un atbalstu:

Adia Nanotech (Živile Adomaitite, Latvija/Krievija) un Nano Ray T (Maria Korabovska, Latvija/Krievija) – katrs jaunzuņēmums saņēma Schaeffler AG apmaksātu komandas braucienu un dalību „Schaeffler Venture Forum” Vācijā, 18. – 19. septembrī, kur viņiem būs iespēja satikt nozares vadošo uzņēmumu lēmumu pieņēmējus.

Squad Robotics (Matīss Brunavs, Latvija) – saņēma ABC Akseleratora biznesa braucienu nedēļas garumā uz Silīcija ieleju („Immersion tour of Silicon Valley”) ASV, nodrošinot jaunus biznesa kontaktus un sadarbības iespējām. ABC ir pasaulē labi pazīstams akselerātors, kas darbojas dažādās pasaules valstīs, t.sk. ASV, Vācijā un Slovēnijā.

Lung Passport (Helena Binetskaya, Baltkrievija) – jaunuzņēmums, kurš saņēma 10 000 eiro investīciju un akselerāciju no jaunizveidotā Commercialization Reactor Fund, kas paredz jaunuzņēmumam trīs mēnešu garu akselerācijas programmu ar iespēju kopumā saņemt līdz 300 000 eiro lielas investīcijas.

Magnetic Latvia tehnoloģiju konferenci “Deep Tech Atelier” rīko LIAA sadarbībā ar komercializācijas platformu Komercializācijas Reaktors (Commercialization Reactor). Aktivitāti līdzfinansē ERAF projekta "Inovāciju motivācijas programma" un “Tehnoloģiju pārneses programma” ietvaros.

Konferences noslēgumā tika paziņots arī nākamā gada “Deep Tech Atelier” norises laiks - 2019. gada 11.- 13. aprīlis. Detalizēta informācija par konferenci: http://deeptechatelier.liaa.gov.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti