Dalies:

Latvija un Somija plāno apvienot mākslīgā intelekta platformas

Latvija un Somija plāno apvienot mākslīgā intelekta platformas
CC0 licence
  • 27. Mar. 2020

Latvija izvērtēs iespējas izmantot Somijas mākslīgā intelekta platformas "Aurora AI" sasniegumus, savukārt Somijas puse esot ieinteresēta Latvijas mašīntulkošanas un virtuālo asistentu platformas "Hugo" izmantošanā. Vienlaikus abas valstis dalīsies pieredzē datu apstrādes un pārvaldības jomās, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Agnese Vārpiņa.

VARAM un Somijas Finanšu ministrijas pārstāvji video sanāksmē apsprieduši sadarbību mākslīgā intelekta jomā, izvērtējot iespējas apvienot abu valstu mākslīgā intelekta platformas - "Aurora AI" un "Hugo". Veiksmīga šādu platformu apvienošana nākotnē ļautu ne tikai iedzīvotājiem saņemt "proaktīvus" pakalpojumus, kas balstītos personalizētos ieteikumos un rekomendācijās noteiktās dzīves situācijās, bet ilgtermiņā tas ļautu veidot kopīgus pārrobežu pakalpojumus, vērtē ministrijā.

"Piemēram, iedzīvotājiem pārvietojoties starp valstīm, viņi varētu saņemt vienā sistēmā visus tos pakalpojumus, kas attiecīgajai personai nepieciešami vai pienākas abās valstīs, lai organizētu savu ikdienu, piemēram, ja uz Somiju dodas students vai uzņēmējs no Latvijas," skaidro Vārpiņa.

Lasītākās ziņas

"Ziemeļvalstis un Baltijas valstis ir uzskatāmas par līderiem Eiropas Savienībā digitālās transformācijas jomā valsts pārvaldē, un Latvijas un Somijas sadarbības mērķis ir apliecināt šī reģiona potenciālu vienota digitāla tirgus attīstīšanā un unikālu pakalpojumu un platformu izveidē," uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!).

Eiropas Savienības dalībvalstis var uzlabot savu efektivitāti sadarbojoties, jo tas ļautu valstīm koncentrēt savus pētniecības un attīstības resursus prioritārajām jomām, vienlaikus koplietojot jau izstrādātus risinājumus, uzskata ministrs.

VARAM, Kultūras informācijas sistēmu centra un Somijas Finanšu ministrijas pārstāvji vienojušies par nākamajiem soļiem, lai valdību līmenī turpinātu ciešāku sadarbību mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanā. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti