Dalies:

Latvijā seši “Covid-19” gadījumi; airBaltic pārtrauc lidot uz Milānu un Veronu

Latvijā seši “Covid-19” gadījumi; airBaltic pārtrauc lidot uz Milānu un Veronu
LETA/Paula Čurkste
  • 09. Mar. 2020

Latvijā apstiprināti vēl trīs saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19", tādējādi kopējais saslimušo skaits sasniedzis sešus cilvēkus, liecina šī rīta, 9.marta, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) paziņojums.

Visi trīs saslimušie lidojuši ar 7.marta "airBaltic" reisu "BT-630" no Milānas uz Rīgu. Tiks uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana un apzinātas kontaktpersonas.

Vakar, 8.martā, tika konstatēti divi jauni gadījumi. No rīta “Covid-19” izmeklējums izrādījies pozitīvs kādai sievietei un vakarā konstatēts arī viņas radinieka. Abi kopā sestdien atgriezušies no Itālijas. Informēja informē SPKC.

Lasītākās ziņas valstī

Abi sasirgušie viesojušies Itālijas kūrortā Červinjā, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Latvijā viņi atgriezusies sestdien ar lidsabiedrības "airBaltic" reisu Milāna-Rīga. Kopumā infekcijas skartajā reisā bijuši 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas. SPKC ir apzinājis visus pasažierus un apkalpes locekļus. Mediķi uzsver, ka visiem šajā reisā lidojušajiem būtu nosakāma stingra mājas karantīna divu nedēļu garumā ģimenes ārsta uzraudzībā. No lidostas mājup sieviete devusies ar privāto transportlīdzekli un kopā ar viņu bijuši divi ģimenes locekļi.

Kā ziņots, Latvijā pirmais gadījums saslimšanai ar "Covid-19" tika reģistrēts pirmdien. Sieviete, kas ir rīdziniece, sestdien, 29.februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Saslimšana sievietei bija vieglā formā un jau otrdien, 3.martā, ņemot vērā, ka atkārtotas analīzes bija negatīvas, slimniece tika izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.

Aiviokompānija airBaltic uz notikumu attīstību reaģējusi līdz aprīļa beigām atceļot visus lidojumus uz un no Milānas un Veronas Itālijā.

Ar pasažieriem, kuri rezervējuši biļetes ietekmētajiem lidojumiem, lidsabiedrība sazināsies personīgi. Ievērojot Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus, cilvēki ir aicināti neceļot uz vīrusa skartajiem apgabaliem Itālijā.

Uz šo reģionu lidojumus veic arī lidsabiedrība "Ryanair", kas nodrošina reisus uz un no Bergamo. Šonedēļ "Ryanair" informēja, ka no 17.marta šajā maršrutā samazinās reisu skaitu. Kā aģentūrai LETA svētdien apliecināja Rīgas lidostā, patlaban no "Ryanair" nav saņemta papildu informācija par iespējamām izmaiņām.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" dēļ mājas karantīna Latvijā noteikta vairāk nekā 160 cilvēkiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Lielākoties šie cilvēki ir infekcijas skarto lidmašīnu pasažieri, skaidroja speciālists.

Latvijā īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi. Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā. Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Ārlietu ministrija “Covid-19” dēļ izsludinājusi ceļojuma brīdinājumus uz ASV, Kazahstānu, Spāniju, Franciju, Vāciju, Lielbritāniju, Itāliju, Gruziju, Izraēlu un Turciju, aicinot rūpīgi izsvērt nepieciešamību apmeklēt šos galamērķus.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien, 9,martā, sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi, lai lemtu par turpmāko rīcību saistībā ar jaunā koronavīrusa slimības “Covid-19” izplatību Eiropā. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti