Dalies:

Latvijā sāk darboties IZM radīta "skola televīzijā"

Latvijā sāk darboties IZM radīta "skola televīzijā"
CC0 licence
  • 06. Apr. 2020

Lai jaunāko klašu skolēniem radītu klātbūtnes sajūtu mācībās, no pirmdienas, 6.aprīļa, sāk darboties Izglītības un zinātnes ministrijas organizētais televīzijas kanāls "Tava klase".  Kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraidīs 1.-6.klašu skolēniem paredzētu bezmaksas mācību saturu. Iespējams, vēlāk saturs taps arī 9. līdz 12.klašu skolēniem.

Mācības televīzijā notiks no pirmdienas līdz ceturtdienai. Šīs nedēļas stundu saraksts atrodams mājaslapā tavaklase.lv. Tajā redzams, ka kanālā "ReTV" no 9.00 līdz 13.20 paredzētas nodarbības 1.-4. klašu skolēniem, savukārt 5.-6.klašu skolēnu varēs mācīties kanālā "Sportacentrs.com" no 9.00 līdz 13.00. Abos kanālos paredzētas arī visām klasēm kopīgas mūzikas un sporta stundas. Šodien, kanāla "Tava klase" atklāšanas dienā, dziedāšanas nodarbībā piedalīsies grupas "Prāta vētra" solists Renārs Kaupers.

Ik dienu programmu bloki tiks atkārtoti arī 14:10, 19:20 un 00:30 pēc Latvijas laika. Abu televīzijas kanālu saturs tiešraidē būs pieejams arī mājas lapā.

Lasītākās ziņas valstī

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) cer, ka kanāla "Tava klase" ieviešana ļaus jaunāko klašu skolēniem radīt klātbūtnes efektu, kā arī dažādot un atvieglot skolotājiem mācību procesa sagatavošanu, bet vecākiem dos noteiktu atbalstu, jo bērni mācību procesā būs iesaistīti ar televizora starpniecību, līdz ar to viedierīces būs pieejamākas pārējiem ģimenes locekļiem.

Kanāla darbības struktūra būs līdzīga stundu grafikam. Katru dienu plānots iesākt ar ievadu, ko iecerēts darīt dienas garumā, un katrai klasei būs atvēlēts savs laiks. Šuplinska informēja, ka audiovizuālais materiāls atgādinās klasi un viena nodarbība ilgs 20 minūtes.

Pēc ministres paustā, akcents tiks likts uz matemātiku, latviešu valodu, kā arī svešvalodu, mākslas un IT jomas priekšmetiem. Kanālā uzmanība tikšot veltīta arī interešu izglītībai, proti, bērni varēs sportot, kopīgi dejot, atcerēties dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī iemācīties un apgūt jaunas prasmes.

Bērniem būs iespēja arī mācīties mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, ukraiņu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas.

Pašlaik piedāvāto stundu saturs nav publiskots, taču IZM sola no 9.aprīļa vietnē tavaklase.lv nodrošināt kanālu tiešraides un arhīvu, kā arī plānoto stundu sarakstu un nākamo nedēļu mācību tēmu aprakstus.

Projekta divu mēnešu izmaksas tiek lēstas 365 208 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā skolās mācības notiek attālināti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti