Dalies:

Latvija rosina deviņu valstu zinātniekus kopā radīt inovācijas

Latvija rosina deviņu valstu zinātniekus kopā radīt inovācijas
CC0 licence
  • 24. Feb. 2020

Lai Baltijas reģoins zinātnē sasniegtu vairāk, jāliek galvas kopā. Tādēļ Rīgā rīkotā konferencē “Inovācija – 21.gadsimta spēks” deviņu valstu zinātnieki liks pamatus turpmākai sadarbībai. Tiks izstrādāta “Inovāciju platforma”.

Sadarbības valstu vidū ir Latvijas, Zviedrijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas akadēmiskie prāti. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis atklāja, ka konferencē, kas ilgs trīs dienas, diskusiju forumos un starptautiskā projekta "Smart-up Baltic Sea Region" radošajā inovāciju nometnē zinātnieki diskutēs par Baltijas jūras reģiona valstu viedās specializācijas stratēģijas attīstību un specializāciju, Eiropas Savienības mērķiem pētniecības un inovāciju jomā un valstu sadarbību pētniecībā, tehnoloģiju attīstībā un inovāciju ieviešanā, reģiona lielākajiem izaicinājumiem un kopīgi risināmajiem jautājumiem.

Plānots izveidot zinātnisku konsorciju, kas ciešāk koordinētu reģiona valstu zinātnieku sadarbību dzīvības zinātnēs, cirkulārajā ekonomikā, kā arī loģistikā un enerģētikā. Kopīgi taps inovācijas, kas vajadzīgas ekonomikas attīstībai un sabiedrības labklājībai. Tiek prognozēts, ka, strādājot kopā, būs arī labākas iespējas no dažādiem avotiem piesaistīt pētniecībai vajadzīgo finansējumu.

Lasītākās ziņas

Konferences patronese, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga iepriekš norādījusi, ka Latvijā atbalsts zinātnei un pētniecībai ir niecīgs un nepietiekams.

"Mēs skaidri redzam, ka ieguldījums šajā laukā, kādu, piemēram, ir veikuši mūsu kaimiņi igauņi, ir atmaksājies. Viņi iegulda divas līdz trīs reizes vairāk nekā mēs, un dažu gadu desmitu laikā ir skaidri redzami ekonomiskie rezultāti," situāciju zinātnē raksturoja Freiberga, "Kā Latvijas politiķi var būt tik tuvredzīgi un nesaskatīt šo elementāro sasaisti starp ieguldījumiem un atdevi?"

Konference norisināsies no šodienas, 24.februāra, līdz 26.februārim Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Pasākuma noslēgumā paredzēts parakstīt nodomu protokolu starp Ziemeļu un Baltijas valstu zinātņu akadēmijām.

Konferenci "Inovācija - 21. gadsimta spēks" organizē Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Universitāte ar Izglītības un zinātnes un Ekonomikas ministriju atbalstu. Pasākuma rīkotāji atklāja, ka tajā piedalīsies ievērojami Latvijas un partnervalstu zinātnieki, Eiropas Investīciju bankas, Eiropas Komisijas Kopīgā pētniecības centra un citu institūciju eksperti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti