Dalies:

Latvijā plosās spēcīgs vējš

Latvijā plosās spēcīgs vējš
LETA/Ieva Leiniša
  • 16. Apr. 2020

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien līdz plkst.18 saņēmis jau 120 izsaukumus par spēcīgā vēja radītajiem postījumiem, iedzīvotājiem ziņojot gan par vēja nolauztiem kokiem, gan norautām jumta daļām un citām bojātām konstrukcijām, informē dienests. Deviņos gadījumos notikuma vietās glābēji vēl turpina darbu.

Pārsvarā glābēji saņēmuši izsaukumus par vēja nolauztiem kokiem, taču 15 gadījumos bojātas konstrukcijas, lielākoties jumta seguma detaļas.

Šodien no vēja radītajiem postījumiem cietis ne tikai Varakļānu ugunsdzēsēju postenis, kuram nobrucis tornis, bet jumts norauts arī VUGD Rēzeknes daļas vieglo automašīnu boksiem.

Lasītākās ziņas valstī

Stiprais vējš norāvis arī daļu Jēkabpils 3.vidusskolas jumta, aģentūrai LETA pastāstīja pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps (GKML).

Viņš klāstīja, ka norauta ir apmēram trešdaļa vai pat mazāka skārda jumta daļa. Lai loksne, kas karājās no jumta, nepadraudētu apkārtējos, palīgā saukts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kura darbinieki loksni nogriezuši. Kraps uzteica glābēju darbu, kas rīkojušies operatīvi un profesionāli. Plānots, ka piektdien jumtam tiks uzlikts pagaidu segums, jo šodien vēja dēļ darbus veikt ir bīstami, un darbinieku drošība ir svarīga, norādīja pilsētas mērs. Cilvēki negadījumā nav cietuši, jo skolēni mācības apgūst attālināti, un arī pedagogu notikuma laikā skolā nav bijis daudz.

Ogrē vēja lauzts koks uzgāzies vieglajam auto.

Spēcīgā vēja dēļ ceturtdien ap plkst.14 elektroapgāde bija traucēta apmēram 14 000 AS "Sadales tīkls" klientiem visā Latvijā, informēja uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.

Naktī uz piektdienu vējš būs lēns līdz mērens, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -2..+4 grādiem. Gaidāms neliels un mainīgs mākoņu daudzums, vietām iespējami īslaicīgi nokrišņi.

Dienā būs daļēji mākoņainas debesis un daudzviet gaidāms īslaicīgs sniegs, krusa un neliels lietus. Ziemeļrietumu vējš brāzmās atkal pastiprināsies līdz 15-20 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra būs vien +5..+9 grādi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti