Dalies:

Latvija plaši pārstāvēta Berlīnes kino festivālā

Latvija plaši pārstāvēta Berlīnes kino festivālā
"Dvēseļu putenis", publicitātes foto
  • 19. Feb. 2020

Šogad Berlīnes kino festivālam īpašs – 70.jubilejas gads. Berlināle ir darbīgs laiks arī Latvijas kino profesionāļiem, jo Latvijai ir, ko piedāvāt kino pasaulei.

Eiropas Filmu tirgū, kas ir tradicionāla Berlināles kinoindustrijas daļa, būs Latvijas filmu stends. Tā vizuālajā tēlā šogad tiks uzsvērti Latvijas filmu ceļi pasaules kartē, kā arī izgaismoti apbalvojumi dažādos pasaules kino festivālos.

Lasītākās ziņas valstī

“Vistālāk ceļojušas Simtgades filmas “Bille”, “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, “Tēvs Nakts” un “Laika tilti”, arī spēlfilma “Oļegs” un animācijas filma “Projām”. Stenda uzdevums ir arī piesaistīt Latvijai kopražojumu partnerus un ārvalstu filmu uzņemšanas grupas, reklamējot Latvijas kinoprofesionāļu prasmes un sadarbības potenciālu,” portālu latviesi.com informē Nacionālā kino centra (NKC) vadītāja Dita Rietuma.

Eiropas Filmu tirgus ietvaros paredzēti divi seansi Latvijas šābrīža “kases līderim” – vēsturiskajai drāmai “Dvēseļu putenis”. Filmas reklamēšanai pasaulē palīdz gan nupat izziņotā “Imago” balvas nominācija filmas operatoram Valdim Celmiņam, gan kinopasaulē pazīstamu profesionāļu dalība radošajā grupā – Ņujorkas Filmu skolas profesors Boriss Frumins kā scenārija līdzautors un komponiste Lolita Ritmane, vairākkārtēja “Emmy” balvas nominante un laureāte.

Latvijas filmu producente Inese Boka-Grūbe (studija Mistrus Media) atlasīta dalībai programmas Creative Europe MEDIA projektu attīstīšanas platformā Share Your Slate. Boka-Grūbe Berlīnē strādās ar Viestura Kairiša topošo spēlfilmu “Janvāris”, Aika Karapetjana “Pig in ‘Pah” un Armanda Zvirbuļa “Otrā pusē”, tiekoties ar potenciālajiem sadarbības partneriem un finansētājiem, lai turpinātu projektu attīstīšanu.

Jura Podnieka studijas vadītāja Antra Cilinska, spēlfilmas “Jelgava ’94” producente, piedalīsies paneļdiskusijā un stāstīs par pieredzi, veidojot Latvijā pirmo “zaļo filmu”, kuras uzņemšanā ievēroti ekoloģijas un vides aizsardzības principi. Diskusiju organizē platforma “Green Film Shooting” un sarunā piedalīsies arī producenti no Vācijas, Šveices un Spānijas. 

Savukārt NKC organizētā Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma vadītāja Zane Balčus svētdien, 23.02., Eiropas filmu tirgus sadaļā “Doc Salon Speeches" stāstīs par septembrī notiekošo forumu kā par veiksmīgu platformu topošo dokumentālo filmu projektiem. 

Berlināles jubilejas festivālu iezīmē fakts, ka mainījusies tā vadība – ilggadējo direktoru Dīteru Kosliku nomainījis vadītāju duets Mariette Rīzenbeka un Karlo Katrians. 

“Berlināles programmu struktūrā vērojamās izmaiņas nav lielas, bet konkursa skatē maz režisoru-klasiķu filmu – iespējams, tas liecina par Berlīnes festivāla jaunās komandas vēlmi veicināt paaudžu nomaiņu. Varbūt simboliski, ka jubilejas pasākumu programmā paredzēta arī publiska diskusija “Kam domāti kinofestivāli"," vērtē NKC vadītāja un kino kritiķe Rietuma

Berlināle visai pelnīti dēvē sevi par vienu no lielākajiem kinofestivāliem pasaulē – to ik gadus apmeklē vidēji virs 300 tūkstošiem skatītāju, programmā tiek iekļautas apmēram 400 filmas, bet Eiropas filmu tirgū satiekas gandrīz 1000 kinoprofesionāļu no 110 pasaules valstīm. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti