Dalies:

Latvija pirmo reizi piedalās Frankofonijas dienās Baku, Azerbaidžānā

Latvija pirmo reizi piedalās Frankofonijas dienās Baku, Azerbaidžānā
  • 10. Apr. 2019

2019. gada 9. aprīlī plkst. 19.00 Baku kinoteātrī Park Cinema Frankofonijas dienās tika demonstrēta simtgades dokumentālā filma "Laika tilti" (Bridges of Time), kas ir viens no vērienīgākajiem simtgades kino projektiem un apvieno triju Baltijas valstu kinematogrāfistus vairākās paaudzēs. Lai veicinātu Baltijas valstu sadarbību, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības vienojās kopīgā projekta, Frankofonijas festivālā izrādot Baltijas dokumentālistu filmu. Latvija pirmo reizi piedalās Frankofonijas dienu pasākumos Azerbaidžānā.

Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs uzsver, ka vēstniecība ir gandarīta par iespēju dalīties ar savu kinomākslu un vienlaikus apliecināt lielisko Baltijas valstu sadarbību un draudzīgās attiecības ar Azerbaidžānu. Vēstnieks arī atzīmē, ka Baltijas dokumentālajam kino padomju periodā bija svarīga loma un atsevišķas “Baltijas jaunā viļņa” režisoru filmas paspējušas ieņemt vietu ne tikai savu valstu kino zelta fondos, bet guvušas arī starptautisku atzinību.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas filmu studiju “VFS Films”, “Studio Nominum”, “Vesilind”  filma “Laika tilti” ne vien atklāj visu trīs Baltijas valstu dokumentālā kino poētikas fenomenu, bet arī saņēmusi finansējumu visās trīs Baltijas valstīs. Pasaules pirmizrādi “Laika tilti” svinēja prestižajā Karlovi Varu kinofestivālā Čehijā 2018. gadā.

Lasītākās ziņas valstī

Filmas “Laika tilti” izrādi Baku atbalsta Nacionālais Kino centrs. Frankofonijas dienas Azerbaidžānā www.ifa.az norisinās no 28. marta līdz 15. aprīlim.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti