Dalies:

Latvijā pieaug ar Covid-19 inficēto mediķu skaits

Latvijā pieaug ar Covid-19 inficēto mediķu skaits
LETA/Ivars Soikāns
  • 30. Mar. 2020

Saslimšana ar Covid-19 pēdējā diennaktī konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem – diviem stomatologiem, medmāsai un vienam neatliekamās palīdzības brigādes šoferim, medijiem pastāstīja epidemiologs Jurijs Perevoščikovs no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC). Iepriekš bija zināms, ka ar Covid-19 bija inficēti trīs medicīnas darbinieki Rēzeknes slimnīcā, onkoloģe Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī trīs zobārsti klīnikās Rīgā, ziņo Latvijas Televīzija.

“Mums ir aizdomas par vienu vietu, kur bija pasākums un kur varēja būt viesi no ārzemēm. Tāpēc mēs strādājam ar pilnu sarakstu ar tiem medicīnas darbiniekiem, kas bija šajā pasākumā, un tas palīdz identificēt jaunus gadījumus. Diemžēl bija paziņots arī par to, ka NMPD brigādes šoferis arī bija saslimis. Visas šīs ziņas norāda, ka medicīnas darbinieki ir pirmie, kas visbiežāk sastopas ar saslimušajiem,” Latvijas Televīzijai sacīja SPKC pārstāvis.

 

Lasītākās ziņas valstī

Epidemiologs uzsver, ka tieši mediķiem šajā laikā jābūt īpaši piesardzīgiem, jo pastāv iespēja inficēties no pacientiem. Tāpēc arī pacientiem labāk ārstēties mājās.

“Ja ir viegla infekcijas slimība, labāk palikt mājās. Mēs to aicinām darīt. Neiet pie ārsta. Ja veselības problēmu var risināt attālināti, saņemt recepti, nevajadzētu iet uz veselības aprūpes iestādi. [..] Lai medicīnas darbinieki būtu maksimāli pasargāti, jo tie ir tie cilvēki, no kuriem mūsu veselība ir atkarīga,” sacīja Perevoščikovs.

Savukārt gadījumā, ja kāda iemesla dēļ pie ārstiem jādodas, mediķi obligāti jābrīdina par kontaktiem ar Covid-19 inficētajiem, ceļojumiem uz ārzemēm vai elpceļu slimību simptomiem, ja tādi ir.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti