Dalies:

Latvijā pārsvarā ar "Covid-19" inficēti jauni cilvēki; jāizvairās no kontakta ar senioriem

Latvijā pārsvarā ar "Covid-19" inficēti jauni cilvēki; jāizvairās no kontakta ar senioriem
LETA/ Paula Čurkste
  • 25. Mar. 2020

Pagaidām "Covid-19" infekcija Latvijā pārsvarā tiek atklāta gados jaunākiem cilvēkiem. Pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju.

Kā skaidro Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, "vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos". Līdz ar to Latvijas stratēģija "Covid-19" apturēšanai pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus, skaidroja Dumpis.

Savā vietnes "Twitter" profilā infektologs arī norādījis, ka šobrīd būtiski, lai cilvēki ar jebkādiem elpceļu slimību simptomiem paliek mājās vēl vairākas dienas pēc tam, kad tie pārgājuši - neatkarīgi no tā, vai testi veikti, vai nē.

Lasītākās ziņas valstī

"Bet vēl svarīgāk ir pilnīgi izolēties no senioriem vai hroniski slimiem radiniekiem," Twitter ierakstā vēlreiz uzsvēris Dumpis.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19" pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 24 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimis 221 cilvēks, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

 

 

Latvijā pagaidām pietiek "Covid-19" testu, turklāt pasūtīti vēl vairāki desmiti tūkstoši, informē Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un "E.Gulbja laboratorijā" patlaban ir pieejami 4600 koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" testi, turklāt pasūtīti ir vēl 30 600 testi, kas patlaban ir piegādes procesā.

Tikmēr SIA "Centrālās laboratorijas" ir atsevišķs līgums par 5000 testu iegādi, norādīja ministrijas pārstāve. 

Tā kā šobrīd tiek paplašinātas iedzīvotāju grupas, kuras plānots mērķtiecīgi pārbaudīt uz saslimšanu ar "Covid-19", nav iespējams noteikt konkrētu testu apjomu, kāds būtu nepieciešams, skaidroja Strapcāne. Vienlaikus ministrija vērsa uzmanību, ka nepieciešamais testu skaits tiek papildināts katru nedēļu un šobrīd testu apjoms ir pietiekams. No visām Baltijas valstīm Latvija veic visvairāk "Covid-19" testu.
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti