Dalies:

Latvija nostājas ASV pusē strīdā ar «Huawei»

Latvija nostājas ASV pusē strīdā ar «Huawei»
CC0 licence
  • 20. Feb. 2020

Latvijas valdība lēmusi noslēgt deklarāciju ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) par 5G tīkla drošību. Tas ir signāls mobilajiem operatoriem, ka 5G infrastruktūras izbūvē varētu būt grūtības izmantot Ķīnas uzņēmuma “Huawei” tehnoloģijas, ziņo LTV.

ASV jau ilgstoši brīdinājušas, ka Ķīnas kompānija "Huawei" varētu būt saistīta ar Ķīnas izlūkdienestiem, un līdz ar to "Huawei" tehnoloģijas varētu tikt izmantotas spiegošanai. Pats uzņēmums to noliedz.

Lasītākās ziņas

Igaunija un Polija jau noslēgušas ar ASV memorandus par to, ka piektās paaudzes mobilo sakaru izveidē izmantos tikai drošas tehnoloģijas.

Līdzīgu deklarāciju ar ASV otrdien, 18. februārī, lēmusi parakstīt arī Latvijas valdība. Tās teksts ir slepens, tomēr Latvijas Televīzijai neoficiāli zināms, ka Latvija deklarācijā apņemusies pārbaudīt, vai 5G tehnoloģiju piegādātājs nerada dažāda veida drošības riskus

Deklarācija nevēršas pret nevienu konkrētu kompāniju, kā arī nav juridiski saistoša. Tomēr ārlietu ministrs nenoliedza, ka šāds valdības solis varētu ietekmēt kompānijas Latvijā, kas vēlēsies veidot 5G tīklu ar "Huawei" tehnoloģijām.

Sadarboties ar "Huawei" 5G attīstībā bija plānojis mobilais operators "Bite", taču tagad uzņēmums norāda, ka vēl nav zināms, kura ražotāja tehnoloģijas "Bite" izmantos.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti