Dalies:

Latvijā no 748 Covid-19 pacientiem miruši 9 un atveseļojušies 133

Latvijā no 748 Covid-19 pacientiem miruši 9 un atveseļojušies 133
CC0 licence
  • 21. Apr. 2020

Līdz šim Latvijā miruši deviņi Covid-19 pacienti, septiņiem no viņiem nāve iestājusies stacionāros, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) otrdien publiskotā informācija. Atveseļojušies 133 cilvēki, kuri, saņemot divus negatīvus analīžu rezultātus pēc Covid-19 simptomu pazušanas, tiks izņemti no jaunā koronavīrusa pacientu reģistra.

Latvijā līdz šim ir konstatēti 748 ar Covid-19 sasirgušie, tātad atveseļojušies ir nepilni 18% no fiksētajiem inficētajiem cilvēkiem.

"Atšķirībā no virknes citu pasaules valstu, mēs veicam testēšanu, lai noskaidrotu, vai cilvēks ir atbrīvojies ne vien no simptomiem, bet arī no vīrusa klātbūtnes ķermenī," pauda Veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Lasītākās ziņas valstī

Kā skaidroja politiķe, ja pēc slimošanas ir divi negatīvi testi vismaz ar četru dienu starpību, tad ģimenes ārsts par to ziņo Slimību profilakses un kontroles centram.

"Šādā veidā cilvēks tiek noņemts no Covid-19 reģistra un viņam arī vairs netiek piemērotas karantīnas pārbaudes," klāstīja ministre.

Veselības ministre šodien preses konferencē pēc Ministru kabineta sēdes informēja, ka Covid-19 kā primārais nāves cēlonis bijis septiņiem no mirušajiem pacientiem, bet par diviem pacientiem tika gaidīts pataloganatomu slēdziens. Konsultējoties ar Pasaules Veselības organizāciju, tika izlemts tomēr pieskaitīt šos divus mirušos pie Covid-19 nāves gadījumu statistikas, skaidroja politiķe.

Abos divos minētajos gadījumos pacientu primārais nāves iemesls ir bijušas smagas saslimšanas, ko veicinājis Covid-19. Viņķele apliecināja, ka turpmāk statistikas uzskaite notiks atbilstoši šādai kārtībai, proti, gadījumi, kur sekundārais nāves iemesls ir bijis Covid-19, tiks pieskaitīti pie statistikas datiem par Covid-19 upuru skaitu.

Attiecībā uz pēdējiem diviem konstatētajiem Covid-19 nāves gadījumiem, tostarp arī šodien reģistrēto mirušo pacientu, SPKC pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA pavēstīja, ka sasirgušie bijuši vecāka gadagājuma pacienti ar hroniskām saslimšanām. Tāpat SPKC pārstāve apstiprināja, ka abos gadījumos nāve iestājusies stacionārā.

Savukārt attiecībā uz Elejas pacientu, veselības ministre skaidroja, ka šajā gadījumā kā sekundārais nāves iemesls noteikts Covid-19, kas ir saasinājis hroniskas slimības gaitu.

Jau ziņots, ka Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā 9.aprīļa rītā pēkšņi mirušā vīrieša nāves cēlonis bijusi sirds koronārā slimība, un, lai gan viņš bija Covid-19 pozitīvs, tas šajā gadījumā nav uzskatāms par nāves cēloni, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone. Nāves iemesls noskaidrots pēc autopsijas, ko veica SIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca" Patoloģijas centrā.

Kā norāda SPKC, pārsvarā mirušie Covid-19 pacienti bijuši gados veci cilvēki ar nopietnām hroniskām slimībām, kas veicināja smagu Covid-19 slimības gaitu un intensīvās terapijas nepieciešamību.

"Ne visiem pacientiem Covid-19 bija tiešais nāves cēlonis, dažos gadījumos saslimšana ar Covid-19 atzīta par nozīmīgu stāvokli, kas veicināja nāves iestāšanos, saasinot hronisko slimību norisi," skaidrots SPKC paziņojumā.

Pirmais Covid-19 slimnieka nāves gadījums Latvijā tika konstatēts 3.aprīlī. Paciente bija 99 gadus veca sieviete, kuras nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas. Paciente kopš 27.marta ārstējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā. Pirmās trīs dienas paciente ārstējās intensīvās terapijas palātā. Veselības stāvoklim stabilizējoties, viņa tika pārvesta turpināt ārstēšanos nodaļā.

Miris arī ir viens no patversmes "Zilais krusts" klientiem, kuram bijis pozitīvs Covid-19 tests.

Līdz šim arī bija zināms par vienu pacientu vecumā no 80 līdz 85 gadiem un vienu vecumā no 85 līdz 90 gadiem, kas miruši pēc saslimšanas ar Covid-19, taču abos gadījumos pacientiem bijušas arī blakusslimības un hroniskas kaites. 

Žurnāls "Ir" arī vēstīja, ka Covid-19 ir Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja Rolanda Tjarves nāves cēlonis.

Nedēļas laikā kopš 14.aprīļa Covid-19 skarto pašvaldību skaits palielinājies par četrām jeb no 63 līdz 67, šodien klāt nākot Amatas novadam liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

 

Latvijā līdz šim kopumā veikti 37 972 Covid-19 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 748 personām.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti divi Covid-19 pacienti, bet kopumā patlaban stacionārā ārstējas 43 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, no viņiem 40 ir ar vidēji smagu un trīs ar smagu slimības gaitu.

Kopā no stacionāriem līdz šim izrakstīti 67 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Līdz šim 133 iedzīvotājiem ir noteikti divi negatīvi kontroles testu rezultāti uz Covid-19, kas liecina, ka šie Covid-19 pacienti ne tikai izveseļojušies no Covid-19, bet arī atbrīvojušies no jaunā koronavīrusa klātbūtnes organismā, norāda SPKC, piebilstot, ka lēmumu par izolācijas pārtraukšanu Covid-19 pacientiem pieņem ģimenes ārsts.

Kā ziņots, saistībā ar Covid-19 pandēmiju no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti