Dalies:

Latvija – nedraudzīga pret ģimenēm, kas atgriežas. Rosina pirmajā gadā nelikt atzīmes remigrantu bērniem

Latvija – nedraudzīga pret ģimenēm, kas atgriežas. Rosina pirmajā gadā nelikt atzīmes remigrantu bērniem
  • 13. Jul. 2019

Remigrantu bērniem pēc atgriešanās Latvijā nelikt atzīmes, – šādu ierosinājumu izsaka migrācijas pētnieki un remigrantu koordinatori reģionos, ziņo “LNT ziņas”.

Liela daļa Latvijā atgriezušās ģimenes ar bažām gaidot jauno mācību gadu, jo apzinās – ja bērnam ir slikta latviešu valoda vai neizprot mācību priekšmetu terminoloģiju latviski, tad garantēta nesekmība.

Uz ierosinājumu nelikt atzīmes Izglītības ministrija vēl nav reaģējusi ar savu vērtējumu.

Lasītākās ziņas valstī

Topošā 8. klases skolniece Kitija Lāce Latvijā atgriezās no Anglijas, savukārt Gabriela Orupa, kura rudenī arī uzsāks mācības 8. klasē, atgriezās no Vācijas.

Pēc remigrēšanas uzsākot mācības 7. klasē skolā Cēsīs, šīs skolnieces ļoti būtu vēlējušās, lai vismaz pirmajā semestrī skolā neliktu atzīmes, bet gan dotu iespēju zināšanas vispirms uzlabot ārpusstundu konsultācijās.

“Pa to laiku varētu tā kā samācīties un tās atzīmes atgūt. Matemātikā biju nesekmīga. Jutos ļoti slikti. Citiem bija labas atzīmes, bet es tur vienīgā sēdēju konsultācijās un mācījos,” stāsta Kitija.

Savukārt Gabriela norāda: “Bija ļoti grūti mācīties, un es domāju būtu ļoti labi, ja neliek no sākuma atzīmes. Man no sākuma bija vasaras darbi, jo atzīmes ļoti “iegriež”. Bija ļoti grūti vilkt atzīmes, pazuda interese mācīties, tāpēc, ka bija sliktas atzīmes.”

Un šo kā plaši izplatītu problēmu remigrantu bērnu vidū pētījumā apzinājies Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centrs. Pētniece Ieva Reine uzsver – Latvijas izglītības sistēma ir ļoti nedraudzīga pret ģimenēm, kas atgriežas Latvijā.

Autors: la.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti