Dalies:

Latvijā izveidota #paliecmājās brīvprātīgo palīdzības kustība

Latvijā izveidota #paliecmājās brīvprātīgo palīdzības kustība
Foto: #paliecmājās
  • 24. Mar. 2020

Lai palīdzētu ārkārtējās situācijas laikā palīdzētu sabiedrības ievainojamākajai daļai, aktīvisiti izveidojuši #paliecmājās brīvprātīgo palīdzības kustību. Tajā apvienojušies cilvēki, kuri gatavi dažādos veidos atbalstīt riska grupā vai karantīnā esošos cilvēkus.

Iniciatīvas mājaslapā teikts, ka brīvprātīgie gatavi palīdzēt nopirkt un atnest uz mājām pārtiku, higiēnas preces, bezrecepšu medikamentus, izvest pastaigā suni, nogādāt un saņemt pasta sūtījumus vai vienkārši piezvanīt un parunāties, ja izolētajam cilvēkam vajadzīgs psiholoģisks atbalsts.

Lai pieteiktos palīdzībai, jāaizpilda anketa kustības mājaslapā vai jāzvana uz tālruņa numuru 25661991 un komunicēt iespējams latviešu, krievu un angļu valodās. Brīvprātīgie gan piekodina, ka nesniedz medicīnisku palīdzību vai ārstēšanās padomus. Ja parādās kādi no koronavīrusa simptomiem - augsta temperatūra, klepus vai grūtības elpot - nekavējoties jāzvana uz "Covid-19" informatīvo tālruni 67387661 vai 113.

Lasītākās ziņas valstī

Lai nepieļautu to, ka krāpnieki ļaunprātīgi izmanto jauno brīvprātīgo tīklu, izveidota īpaša saziņas forma. Diennakti pirms palīdzības sniegšanas brīvprātīgais piezvanīs palīdzību lūgušajam. Kad brīvprātīgais ieradies, pirms durvju atvēršanas vienmēr jālūdz brīvprātīgajam nosaukt vārdu un uzvārdu, kā arī jāpalūdz sev piezvanīt uz tālruni, kuru var saņemt tikai oficiāli apstiprināts un pārbaudīts brīvprātīgais. Ja rodas ir aizdomas, ka brīvprātīgo kustības platforma tiek izmantota ļaunprātīgi, tūdaļ jāsazinās ar zvanu centru - 25661991.

Brīvprātīgie arī piekodina, ka var atnest preces, bet par pirkumu ir jānorēķinās pašam palīdzības saņēmējam, tā nav dāvana. Tāpat tiek lūgts pēc iespējas nodrošināt bezkontakta palīdzības saņemšanu. Ja no personīga kontakta nav iespējams izvairīties, jāievēro vismaz 2 metru distance no palīdzības sniedzēja. Skaidra nauda nododama nesaskaroties, piemēram, atstājot pie durvīm, ievietojot maisiņā vai izmantojot cimdus. Tūlīt pēc palīdzības saņemšanas jānomazgā rokas, kā arī vēlams notīrīt saņemtās preces.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti