Dalies:

Latvija ievieš veselības piesardzības pasākumus iebraucējiem no vairākām valstīm

Latvija ievieš veselības piesardzības pasākumus iebraucējiem no vairākām valstīm
CC0 licence
  • 24. Feb. 2020

Valsts operatīvā medicīniskā komisija šodien, 24.februārī, lēma paplašināt koronavīrusa izraisītās slimības Covid - 19 ierobežojošos pasākumus. No šodienas par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, kā arī Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.

Iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai apgrūtināta elpošana - jāierobežo kontakti ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties jāzvana 113 (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests) un jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Lasītākās ziņas

Ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa izraisītās slimības Covid - 19 skartajām valstīm vai teritorijām, speciālisti iesaka bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, savukārt vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un, vadoties pēc ārsta norādījumiem, novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma. Ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi bērnam nav parādījušies, viņam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu. Ja simptomi parādās, nekavējoties jāzvana 113 un jāinformē ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu.

Izglītības iestāžu vadītāji tiek aicināti apzināt iespējamus gadījumus, kad bērni devušies ceļojumā uz vīrusa skartajām teritorijām, uz kurām noteikti īpaši pasākumi un informēt bērnu vecākus par minētajām rekomendācijām.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no šodienas pārstrādās savu algoritmu par došanos uz izsaukumiem. NMPD vadītāja Liene Cipule sēdē uzsvēra, ka dienesta mediķi ir pilnībā gatavi šādām situācijām. Līdz šim arī pārbaudīts, ka algoritms šādu pacientu konstatēšanai darbojas.

Tāpat ir apzinātas rezerves, lai nodrošinātu ārstniecības personu aizsardzību vajadzības gadījumā. Gan Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, gan Bērnu klīniskā universitātes slimnīca apliecina gatavību pacientus uzņemt un nodrošināt visu nepieciešamo palīdzību.

Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid - 19, bet situācija pasaulē un arī Eiropā ir mainīga, tādēļ tiek aicināts sekot aktuālajai informācijai SPKC mājas lapā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti