Dalies:

Latvijā Covid-19 konstatēts divos aprūpes namos un pansionātā

Latvijā Covid-19 konstatēts divos aprūpes namos un pansionātā
CC0 licence
  • 03. Apr. 2020

Ceturtdien, 2.aprīlī, sākušas pienākt ziņas par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 klātbūtni arī Latvijas sociālās aprūpes centros un pansionātā. Viens gadījums reģistrēts Bolderājas aprūpes institūcijā "Stella maris", viens gadījums privātā aprūpes centrā "Allaži" un četri inficētie ir Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā.

LTV raidījums "Panorāma" ziņo, ka Bolderājas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā "Stella maris" jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 konstatēta kādai klientei cienījamā vecumā.

LTV rīcībā esošā informācijas liecina, ka sieviete esot bijusi bez iepriekš redzamiem simptomiem, taču vēlāk ar grūtībām elpceļos sieviete ir hospitalizēta, un tad arī apstiprinājusies saslimšana.

Lasītākās ziņas valstī

Aģentūra LETA ziņo, ka arī privātajā sociālās aprūpes centrā "Allaži" vienam darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19. 

Siguldas novada pašvaldības izpilddirektore Jeļena Zarandija pastāstīja, ka "Allaži" vadība ir informējusi pašvaldību, ka vienam no sociālās aprūpes centra darbiniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19. Testēšana sociālās aprūpes centrā veikta pēc Labklājības ministrijas (LM) rekomendācijas pārbaudīt darbiniekus un klientus, ja ir novēroti slimības simptomi. Pārbaudīti 30 centra klienti un darbinieki no kuriem vienā gadījumā ir konstatēta saslimšana. 

Ar "Allaži" darbiniekiem ir sazinājušies Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbinieki un snieguši ieteikumus turpmākajām darbībām aprūpes centrā. Saslimušais darbinieks ir izolēts, un pārējo veselības stāvoklis tiks novērots, sacīja Zarandija.

Viņa uzsvēra, ka visos novadā esošajos sociālās aprūpes centros kopš 13.marta ir kategoriski aizliegta klientu apmeklēšana. Neviens svešs cilvēks ārkārtējās situācijas laikā šajos centros nevar iekļūt.

"Mēs visām iestādēm operatīvi izsūtām aktuālo informāciju par Covid-19 izplatības ierobežošanu, ko saņemam no LM, Veselības ministrijas un SPKC," piebilda pašvaldības izpilddirektore.

Četrām personām saslimšana ar Covid-19 apstiprināta arī Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā. Jelgavas novada pašvaldība ir rosinājusi veikt pasākumus iestādes klientu drošībai un organizējusi ēkas papildus dezinfekciju.

Pašlaik Jelgavas pašvaldībai pieejamā informācija liecina, ka Covid-19 pozitīvas analīzes konstatētas trīs darbiniekiem un vienam no 30 iestādes klientiem. Pēc iestādes vadītājas sniegtā skaidrojuma, pirmdien, 30.martā, trim no iestādes klientiem bija paaugstināta temperatūra, bet, izsaucot neatliekamo medicīnisko palīdzību, vienu ar augstāko temperatūru un trokšņiem krūtīs aizveda uz slimnīcu, savukārt divus no klientiem atstāja iestādē, jo slimības simptomi, pēc mediķu teiktā, neliecināja par būtisku saslimšanu.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ceturtdienas preses konferencē norādīja, ka SPKC ir informējis par šo notikumu, un šobrīd epidemiologi strādā, apzinot inficēto kontaktpersonas, attiecīgi pēc tam tiks lemts, cik plaši norobežojošie un karantīnas pasākumi būtu veicami.

"Šī pieeja apsteidzoši veikt testus sociālās aprūpes centros ir ļoti svarīga, tā nes rezultātus. Jo agrīnāk mēs spēsim atklāt inficētus cilvēkus, jo īpaši tai saudzējamajā grupā, to vieglāk mēs tiksim cauri," sacīja Viņķele.

Jau ziņots, ka Covid-19 aizvadītajā diennaktī apstiprināta vēl 12 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 458 cilvēki. Iepriekšējā diennaktī veikti 1024 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 16 834 Covid-19 testi.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits pēdējā diennaktī ir pieaudzis līdz 32, no viņiem 29 ir ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu.

Avots: LETA/LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti