Dalies:

Latvijā būs piesardzības pasākumi pret visiem no Itālijas atbraukušajiem

Latvijā būs piesardzības pasākumi pret visiem no Itālijas atbraukušajiem
LETA/Evija Trifanova
  • 06. Mar. 2020

No rītdienas Latvijā, "Covid-19" raksturīgu simptomu parādīšanās gadījumā analīzes tiks veiktas visiem no Itālijas atbraukušajiem, nevis tikai ceļotājiem no Itālijas ziemeļu reģioniem, šodien žurnālistus informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Attiecīgie simptomi ietver paaugstinātu temperatūru, klepu, rīkles iekaisumu vai elpas trūkumu.

Latvijā līdz šim īpaši piesardzības pasākumi tika attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas un Pjemontas apgabaliem, savukārt tagad tie tiks attiecināti uz visiem no Itālijas pārbraukušajiem. Tāpat piesardzības pasākumi tiek attiecināti uz cilvēkiem, kas uz Latviju ir atbraukuši no Ķīnas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas un Irānas.

SPKC ir noteicis, ka jebkurai personai, kura ir atgriezusies no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas, bijusi ciešā kontaktā ar "Covid-19" infekcijas slimnieku vai arī strādājusi vai apmeklējusi veselības aprūpes iestādi, kur tika ārstēti pacienti ar "Covid-19" infekciju, akūtu elpceļu infekciju simptomu parādīšanās gadījumā ir jāzvana 113.

Lasītākās ziņas

Pie viņiem ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.

Ja cilvēkam būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā. Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Perevoščikovs preses konferencē norādīja, ka lielākajai daļai inficēto slimnība izpaužas tik vieglā formā, ka to var pat nepamanīt. Taču šāds cilvēks joprojām var inficēt citus.

Pēc SPKC pārstāvja teiktā, Uhaņas pilsētā Ķīnā, kur bija pirmais vīrusa uzplaiksnījums, aizvadītajā diennaktī vairs nav reģistrēts neviens jauns inficēšanās gadījums. No tā secināms, ka pret "Covid-19" iespējams cīnīties arī bez specifiskas terapijas vai vakcīnas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti