Dalies:

Latvija būs gatava atbalstīt "Brexit" pagarināšanu

Latvija būs gatava atbalstīt "Brexit" pagarināšanu
  • 19. Mar. 2019

Ministru kabinets šodien sēdes slēgtajā daļā apstiprināja Latvijas pozīciju, kas paredz Latvijas gatavību atbalstīt "Breksita" pagarināšanu, ja Lielbritānija to lūgs.

Ārlietu ministrija (ĀM) sēdes slēgtajā daļā šodien bija iekļāvusi jautājumu par Latvijas nacionālo pozīciju 21.marta Eiropadomes 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu (50.panta) formāta sanāksmē un 21.marta un 22.marta Eiropadomē izskatāmajiem jautājumiem.

Paredzams, ka dalībvalstu līderi par "Breksita" atlikšanu lems šajā nedēļā Briselē gaidāmajā ES samitā. Ja Lielbritānijas puse lūgs izstāšanās datuma pagarinājumu, 21.marta Eiropadomē ES 27 valstu un valdību vadītājiem būs jāvienojas par ES piekrišanu pagarinājumam un tā nosacījumiem.

Lasītākās ziņas valstī

Informatīvajā ziņojumā norādīts - ja Lielbritānija lūdz "Breksita" datuma pagarinājumu, Latvija gatava to atbalstīt, vienlaikus ir nepieciešams skaidrs Lielbritānijas puses pamatojums, kāpēc un uz cik ilgu laiku pagarinājums tiek prasīts, kā arī tiek ievērotas ES līgumu saistības.

Trešdien, 20.martā, pozīcija vēl tiks izskatīta Saeimas Eiropas lietu komisijas slēgtajā sēdē, kas sāksies plkst.9.

Kā ziņots, trešais balsojums par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas panākto "Breksita" vienošanos pirmdien kļuvis mazticamāks, jo valdības vadītajai nesekmējas pārliecināt eiroskeptiķus pašas vadītās Konservatīvās partijas rindās.

Parlamenta apakšpalāta jau divas reizes noraidījusi Mejas panākto "Breksita" vienošanos. Tajā pašā laikā parlaments ceturtdien ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Mejas priekšlikumu par "Breksita" atlikšanu.

Mejas priekšlikums paredz līdz trešdienai sarīkot vēl vienu balsojumu par viņas panākto "Breksita" vienošanos,

Gadījumā, ja parlamenta divreiz noraidīto "Breksita" vienošanos tomēr galu galā apstiprinātu, premjere lūgtu ES 29.martā paredzēto Lielbritānijas izstāšanos no ES atlikt līdz 30.jūnijam.

Tas nepieciešams, lai parlaments paspētu pieņemt nepieciešamos likumdošanas aktus gludai "Breksita" norisei.

Meja brīdinājusi, ka gadījumā, ja vienošanās tiks arī trešo reizi noraidīta, var nākties lūgt ilgstošu "Breksita" atlikšanu, taču tam nepieciešama arī visu pārējo 27 ES dalībvalstu piekrišana, un Brisele jau brīdinājusi, ka tas iespējams vienīgi tad, ja Londona spēj pamatot šādas atlikšanas nepieciešamību.

Autors: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti