Dalies:

Latvija Amerikā: Veiksmīgi noritējusi pirmā latviešu dalība Atvērto durvju dienās Otavā

Latvija Amerikā: Veiksmīgi noritējusi pirmā latviešu dalība Atvērto durvju dienās Otavā
  • 18. Jun. 2018

2. un 3. jūnijā Otavas latviešu ev. lut. Miera draudzes nams vēra savas durvis, lai piedalītos pasākumā “Doors Open Ottawa 2018”. Divu dienu garumā nama apmeklētājiem bija iespēja iepazīt Miera draudzes namu un latviešu sabiedrību Otavā, kā arī Latvijas vēsturi, mūsu kultūru un latviešu virtuves gardumus. Dalība Atvērto durvju dienās ir Otavas latviešu sabiedrības veltījums Latvijas valsts simtgadei, kas veiksmīgi izdevies visām latviešu organizācijām cieši sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību Otavā, kā arī ar LNAK atbalstu.

Nama apmeklētājus sagaidīja plaša kultūras programma -  bija iespēja gan klausīties klavieru un kokles spēlē, gan pašiem mācīties kokles spēli. Atvērtu mēģinājumu noturēja arī Otavas un Monreālas apvienotais koris “Atbalsis”, kam tas bija pēdējais mēģinājums pirms dalības Dziesmu svētkos Latvijā, apmeklētājus priecēja arī Otavas tautas deju grupa “Rotaļa”.

Apmeklētāju interesi piesaistīja ļoti pārdomāta un materiāliem bagāta izstāde par latviešu tautastērpiem, jostām, cimdiem, rakstiem un latviešu valodu. Īpaši interesanti bija ielūkoties izstādē “Into exile”, kur vienkopus bija izstādītas lietas, kas atceļojušas līdzi no Latvijas, dodoties bēgļu gaitās. Izstādē bija apskatāms kristību tērps, spēļu lācītis, fotogrāfijas, tabakas ietvarmaks, kristību karotes ar iniciāļiem, ceļojumu koferi un citas lietas, kas gadiem rūpīgi glabātas. Izstāde bija veidota ar lielu mīlestību un sagādāja lielu saviļņojumu. Kā maziem, tā lieliem apmeklētājiem bija iespēja nodarboties ar latviešu rokdarbiem, kā arī nogaršot pīrāgus, kliņģeri, pelēkos zirņus ar un bez speķa, liepziedu tēju, kā arī citus latviešu virtuves gardumus.

Lasītākās ziņas valstī

Lielu interesi par Latviju un valsts simtgadi raisīja arī bagātīgais informatīvo materiālu klāsts, ko bija sarūpējusi Latvijas vēstniecība. Visā namā bija izlikti informatīvi plakāti un mūsdienīgi informatīvie stendi, aicinot apmeklēt Latviju un izskaidrojot valsts un tautas izcelšanos, mūsu kultūras un sporta sasniegumus. Informāciju par Latviju sniedza arī Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums un viņa dzīvesbiedre Ināra, kas bija gatavojusi arī pelēkos zirņus un ir aktīva kora dziedātāja.

Otavas latviešu nams atrodas 83 Main ielā, netālu no pilsētas kanāla un Sv. Paula universitātes. Ēka celtā 20. gadsimta sākumā un kopš 1982. gada tajā saimnieko Otavas Miera draudze. Nama augšstāvā ir baznīcas zāle, kas ik svētdienas pulcē draudzi, savukārt apakšstāvs kalpo kā Otavas latviešu sabiedrības tikšanās vieta, pulcējot tautiešus dažādos pasākumos un svētku reizēs. Namu aktīvi izmanto arī Latvijas vēstniecība, regulāri organizējot tikšanās ar augstiem Latvijas ciemiņiem – politiķiem un amatpersonām, kā arī piedāvājot dažādus kultūras pasākumus.

“Doors Open Ottawa” ikgadējs notikums Kanādas galvaspilsētā, kas notiek jūnija mēneša pirmajā nedēļas nogalē. Kopš 2002. gada Atvērto durvju dienās Otavā ir piedalījušies vairāk kā miljons apmeklētāju. Pasākums ir otrs lielākais šāda veida sarīkojums Ziemeļamerikā.

Liels paldies visiem, kas ar savu darbu un atbalstu nodrošināja pasākuma veiksmīgu norisi – idejas autoriem, organizatoriem, telpu iekārtotājiem, viesu sagaidītājiem, ēdienu gatavotājiem, virtuves darbiniekiem, muzikantiem, korim un dejotājiem un citiem. Paldies visiem par atsaucību un prieku līdzdarboties! Īpašs paldies Latvijas vēstniecībai Kanādā un vēstniekam Kārlim Eihenbaumam un vēstnieka dzīvesbiedrei Inārai Eihenbaumai par viņu personīgo dalību, kā arī atbalstu.

Otavas latviešu Miera draudze vārdā Solvita Rakitko

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti